На базі США в Європі могло статися пошкодження ядерної бомби В61

На американській військовій базі Фолькель у Нідерландах могла бути пошкоджена тактична ядерна бомба В61. Про це йдеться у звіті Федерації американських вчених (FAS).

Автори звіту звернули увагу на фотографію презентації за 2022 рік для студентів, які шукають роботу в одному з американських ядерних об’єктів – Лос-Аламоській національній лабораторії у Нью-Мексико.

На фото, знятому нібито на базі Повітряних сил Нідерландів Фолькель, видно, як солдати США оглядають тактичну ядерну бомбу B61 на предмет пошкоджень. Серед тих, хто оглядає ядерну зброю, – двоє представників підрозділу з утилізації вибухонебезпечних предметів та цивільний.

У звіті FAS говориться, що задня частина бомби була значно вигнута вліво, а одного з чотирьох хвостових ребер не було. Можливі пошкодження задньої частини хвоста бомби були приховані рожевою клейкою стрічкою.

Офіційних підтверджень пошкоджень бомби немає. Чи були пошкодження наслідком нещасного випадку чи випробувань, також незрозуміло. Як і невідомо, чи зображена на фото справжня В61, чи макет.

«Якщо це зображення справді зроблено під час випробування ядерної зброї, то це буде перший задокументований випадок недавньої аварії з ядерною зброєю на військово-повітряній базі у Європі», — заявили у FAS.

В61 — єдина тактична ядерна зброя, що залишилася в арсеналі США. У рамках угод про обмін ядерними озброєннями 100 таких бомб зберігаються у Нідерландах, Бельгії, Німеччині, Італії та Туреччині.

Що було раніше

Іран здатний створити ядерну бомбу за кілька місяців, проте США не дадуть йому цього. Про це 23 березня повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на голову Об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі.

«Іран може зробити матеріал для ядерної зброї менш ніж за два тижні, і потрібно ще кілька місяців, щоб зробити реальну ядерну зброю», — заявив генерал під час виступу в Палаті представників.

Він запевнив, що Вашингтон не дозволить Тегерану мати ядерну зброю. За словами Міллі, розроблено кілька варіантів дій у такій ситуації.

У лютому американські спецслужби заявили, що Іран наразі не робить кроків для отримання матеріалу, який допоможе створити ядерну бомбу.

«Наскільки нам відомо, Верховний лідер Ірану ще ухвалив рішення про відновлення програми озброєння, яку, на нашу думку, вони призупинили або зупинили наприкінці 2003 року», — наголосив директор ЦРУ Вільям Бернс.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Из России организовали атаку на Левочкина, Кличко и Пашинского (видео)

27.02.2016 - 13:27
Скоро будет ровно два года, как объявлен в розыск бывший во время Майдана начальником милиции Киева Валерий Коряк. Напомним, он был одним из обвиняемых по делу о жестоком разгоне студентов 30 ноября ...

Почему суды Украины отказываются признавать факт агрессии России

07.09.2016
Апелляционный суд Киева отказал правозащитнику ...

В Южной Корее массовая бойня из-за импичмента президенту: видео

10.03.2017
Импичмент президенту Республики Корея Пак ...