МЗС засудило підтримку Швейцарією ініціативи Китаю і Бразилії

Сьогодні в департаменті закордонних справ Швейцарії заявили, що країна підтримує так звану «мирну ініціативу» Китаю та Бразилії щодо війни в Україні. 

МЗС України висловило розчарування через таку підтримку Швейцарією «китайсько-бразильського консенсусу» щодо України й закликало всі країни, які підтримують міжнародне право і статут ООН, уникати участі в подібних ініціативах.

«Українська сторона розчарована інформацією щодо підтримки швейцарською стороною так званого «Китайсько-бразильського консенсусу з 6 пунктів».

Ми не можемо зрозуміти логіки такого рішення. Адже спільно з Швейцарською Конфедерацією ми організували перший глобальний Саміт миру 15-16 червня у Бюргенштоці, в якому взяли участь представники ста країн і міжнародних інституцій. Наші країни продовжують активно співпрацювати над збільшенням кількості підписантів підсумкового Комюніке цього саміту. Швейцарія бере участь у тематичних конференціях з конкретних пунктів Формули миру, метою яких є підготовка спільної мирної рамки для відновлення всеохоплюючого, справедливого і сталого миру для України», — йдеться у коментарі нашого міністерства.

У МЗС наголосили, що всі ідеї, дискусії та плани щодо відновлення миру для України мають базуватися на двох принципах: «По-перше, нічого про Україну без України. По-друге, ці пропозиції мають ґрунтуватися на статуті ООН та включати повагу до суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів».

У міністерстві назвали українську Формулу миру єдиним шляхом до всеохоплюючого, справедливого та сталого миру й заявили, що немає потреби у створенні додаткових форматів та платформ для обговорення шляхів досягнення миру для України.

«Будь-які ініціативи, які не містять чіткого посилання на статут ООН та не гарантують повного відновлення територіальної цілісності України, є неприйнятними. Такі «мирні ініціативи» лише створюють ілюзію діалогу, в той час як агресор продовжує свої злочинні дії.

Ми закликаємо Швейцарську Конфедерацію та всі країни, які підтримують міжнародне право і статут ООН, уникати участі в так званих «мирних ініціативах», які можуть лише ускладнити процес досягнення всеохоплюючого, справедливого та сталого миру для України.

Ті ініціативи, які не визнають факту неспровокованої збройної агресії Росії проти України, прирівнюють жертву та агресора, пропонують деескалацію за рахунок суверенітету та територій України, не можуть бути підтримані Україною», — зазначили у відомстві Сибіги.

Що було раніше

Світ уже пройшов епоху колоніальних війн та бачив змови великих держав за рахунок тих країн, хто менший. Українці ніколи не приймуть, що їхній країні може бути нав’язане жорстоке колоніальне минуле замість нормального мирного життя.

Про це сказав президент Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку в середу, 25 вересня.

«І коли Китай і Бразилія намагаються перетворитися на хор голосів із кимось у Європі, із кимось в Африці, які кажуть щось альтернативне до повного і справедливого миру, виникає запитання. У чому справжній інтерес? Усі мають зрозуміти. Ви не зміцните свою владу за рахунок України», – заявив він.

За словами Зеленського, світ уже пройшов через колоніальні війни та змови великих держав за рахунок тих, хто менший, і всі країни, зокрема Китай, Бразилія, європейські держави, країни Африки та Близького Сходу, розуміють, чому це має залишитися в минулому.

«А українці ніколи не приймуть, чому хтось у світі вважає, що таке жорстоке колоніальне минуле, яке сьогодні нікого не влаштовує, може бути нав’язане Україні зараз замість нормального мирного життя», – наголосив він.

Зеленський зазначив, що хоче справжнього і справедливого миру для України, а альтернативні пошуки миру не приведуть до припинення війни.

«Можливо, хтось хоче отримати Нобелівську премію за заморожування замість справжнього миру, але єдині нагороди, які Путін дасть вам натомість – це ще більше страждань і катастроф», – зазначив президент.

«Коли дехто пропонує альтернативи, половинчасті плани врегулювання – так звані набори принципів – це не лише ігнорує інтереси та страждання українців, які найбільше постраждали від війни, це не лише ігнорує реальність, а й дає Путіну політичний простір для продовження війни та тиску на світ, щоб узяти під контроль більше країн», – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що будь-які альтернативні спроби домогтися миру «є спробами домогтися затишшя замість припинення війни, оскільки глобальна ініціатива – Формула миру – існує вже два роки».

Як відомо, китайсько-бразильська пропозиція миру закликає до негайного припинення бойових дій, деескалації ситуації та початку мирних переговорів між Києвом і Москвою, не вимагаючи від Росії виведення своїх військ із окупованих українських територій.

Президент України Володимир Зеленський назвав деструктивною позицію Бразилії і Китаю щодо завершення війни. Про це він сказав в інтерв’ю бразильському виданню Metrópoles, оприлюдненому 11 вересня.

За словами глави держави, мова йде про політичну заяву, яка не обговорювалася з Україною. І пропозиції «просто політичного примирення» з Росією не зовсім зрозумілі.

«Примирення чого? Що значить просто сісти і поговорити? (з Путіним – ред.). Він вбивця… Він повинен робити кроки, показувати, що він хоче закінчення війни. Не можна казати просто, що ми повинні робити кроки один одному на зустріч. Що за «один одному»?. Він зайшов, убив людей, захопив територію, а тепер Лула (президент Бразилії – ред.) каже, а давайте хай вони поговорять», – сказав Зеленський.

Він визнав, що підтримка такої країни як Бразилія, дуже допомогла би зупинити війну.

«У нас війна з Росією. Ви підтримуєте війну, або не підтримуєте війну. Якщо не підтримуєте, то допоможіть нам зупинити… «Хай Україна піде на компроміс»… Який компроміс? Просто віддати свою землю, забути, що вони вбивають наших людей? В чому компроміс? Це просто неприйнятні речі… Тому я вважаю, що це деструктивно», – зазначив президент і прямо сказав, що китайсько-бразильська пропозиція – це «також деструктивно».

Зеленський зазначив, що очікував від Лули більш енергійної позиції, а не просто «політичного умиротворення».

«На жаль, я вважаю, що бразильський уряд підтримує Росію. Я мав гарну розмову з президентом Лулою, і я думав, що він мене зрозумів. Я був вдячний за зустріч із ним, і я був дуже відкритий, абсолютно відкритий. Я думав, що він побачить у своєму досвіді розуміння того, що відбувається, а не просто політичне умиротворення», – сказав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как укладывают дороги в США (видео)

16.12.2015 - 18:34
У нас подавляющее большинство дорог имеют асфальтовое покрытие. Связано это с тем, что когда-то нефть была дешевая и битумные смеси сильно выигрывали в цене по отношению к смесям на основе ...

«Третья сила» нанесла эффективный удар по оккупантам Донецка: видео

27.05.2018
Лидер Украинской Добровольческой армии Дмитрий ...

В Дании взорванная башня упала на библиотеку: видео

07.04.2018
Вчера в Дании в городе Вордингборг ...