Мелоні про військову допомогу Україні: Плутати «мир» і «капітуляцію» – лицемірно

Прем’єр-міністер Італії Джорджія Мелоні вкотре відзначилася влучним визначенням. Щира союзниця України Мелоні заявила, що не треба нашій країні нав’язувати капітуляцію під виглядом начебто миру. Такий підхід вона назвала лицемірним.

Про це вона сказала на пресконференції у Києві, коментуючи підписання угоди про співпрацю у сфері безпеки з Україною.

Мелоні нагадала, що безпекова угода з Україною визначає зобов’язання, які Італія взяла разом із іншими членами «Групи семи» в липні минулого року в межах саміту НАТО у Вільнюсі.

«Ми продовжуємо надавати підтримку Україні в тому, що я завжди вважала, як ви знаєте, справедливим правом народу захищатися. Це обов’язково передбачає і військову підтримку, тому що плутати широковживане слово «мир» з «капітуляцією» як це роблять, – це лицемірний підхід, який ми ніколи не розділятимемо», – наголосила голова італійського уряду.

Вона додала, що угода дозволяє систематизувати таку допомогу Україні; до того ж, потрібен всеохопний підхід, який зможе допомогти Україні «дивитись у майбутнє – у промисловій галузі, в енергетичній сфері, у сфері критичної інфраструктури», а також передбачає гуманітарну підтримку.

Зазначимо, що відмовляють Україні у зброї з одночасними заявами про необхідність негайного припинення вогню задля миру Китай, Угорщина, Бразилія і ще низка країн.

Нагадаємо, у березні минулого року Джорджія Мелоні просто приємно вразила своєю яскравою промовою в підтримку України. Під час виступу в Сенаті, переходячи на крик, вона пояснила депутатці партії «Рух 5 зірок» важливість подальшої підтримки нашої країни.

Її емоційну промову варто перекласти на інші мови і поширювати в Європі і світі. Особливо красиво було, коли вона порадила звернутися до Путіна з пропозицією зупинитися.

Мелоні відповіла депутатці Елізі Скутеллі, яка порушила можливість «зупинитись» у підтримці України.

«А може, пані депутатко, ви скажете це Путіну? Я здивована, що ви говорите це нам. Чому? Це ж, напевно, є зрадою нашої позиції. Бо це означає, що ми схвалюємо вторгнення в Україну. Бо якщо ми зупинимося – то ми даємо згоду, називаймо речі своїми іменами, ми схвалюємо вторгнення в Україну!» – наголосила італійська прем’єрка.

Вона додала, що для неї є лицемірним плутати слова «вторгнення» й «мир», і наголосила, що Рим не повинен схвалювати вторгнення в Україну.

«Це не означає не працювати над мирним планом або над вирішенням конфлікту. Але чи ви думаєте, що комусь подобається війна? Думаєте, комусь подобається? Ні! Але ситуація трохи складніша, ніж каже пропаганда, коли йдеться про ідеальний мир», – підкреслила Мелоні.

Прем’єрка Італії далі торкнулась теми миру в Україні, зазначивши, що для будь-яких переговорів потрібно вимагати від Росії припинити бойові дії і вивести війська з території України.

«Чи ви вважаєте, що потрібно віддавати Москві  території, які вона окупувала і на яких вона провела «референдум» про самовизначення? Чи ні?  Ось те, що я хотіла би почути, якщо ми всерйоз говоримо про мир. Інакше ви робите пропаганду ціною суверенної нації, вільного народу і міжнародного права, і це безвідповідально», – підсумувала вона.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кота застукали за поеданием огурцов на грядке

17.09.2016 - 19:37
Большинство из нас, почему-то уверены, что все кошки хищники. Но, как оказывается не все!.. Ранее мы рассказывали о коте, которого застукали у миски с салатом, а тут и новый случай. Удалось ...