Медуніверситет пропонує вінничанам безкоштовну діагностику хвороб легень

legkieПерша акція з циклу, організованого кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ, проходила 28 листопада 2013 року у кабінеті профілактичних оглядів Вінницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №3. У цей день було продіагностовано близько сорока людей.

— Наша мета виявити пацієнтів, які ходять із захворюваннями органів дихання та не підозрюють про них. – Говорить організатор акції, завідувач кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького медуніверситету, професор Юрій Михайлович Мостовий. — Всі ті, хто кашляють або палять тривалий час, повинні протестуватись за допомогою спірографа, і якщо у них будуть знайдені певні зміни у функції легень, ці люди повинні розпочинати лікування.

Від хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ) часто потерпають курці. Ця хвороба, як правило, тривалий час не відчувається пацієнтом, але стрімко прогресує і може призвести до інвалідності вже у 40-50 років та до смерті людини.

— Але, як показує досвід і практика, — говорить Юрій Михайлович. — часто тим, хто тривало кашляє, не можуть поставити вірний діагноз. Їх неправильно лікують, прописуючи не ті ліки, тому люди досить довго залишаються без кваліфікованої допомоги.

Тому під час акції вінницькі лікарі намагались забезпечити якомога найвищий рівень діагностики хворих.

Діагностику проводили три лікаря, що мають міжнародну сертифікацію із спірографії, — говорить Юрій Михайлович. — Ми надали їм три своїх самих сучасних комп’ютерних спірографи, на місці давали пацієнту роздруківку, а за необхідності тут же проводили пробу із бронхолітиком. Ми беремо на себе зобов’язання навчити лікарів функціональної діагностики правильно проводити цю пробу.

Серед тих, хто пройшов спірографію вперше, шістьом пацієнтам, або 15% обстежених був поставлений діагноз ХОЗЛ і надані відповідні рекомендації.

Проблеми астми та ХОЗЛ хвилюють фахівців, бо за прогнозами ВООЗ до 2017 року ці хвороби пересунуться з шостої на четверту сходинки як причина смертності у світі.

— Факторами ризику ХОЗЛ та астми є те, що кількість курців не зменшується, також йде старіння населення, подовження періоду життя, яке характеризується зниженням функцій легень. – Говорить професор. – На захворюванність впливають і тотальне забруднення навколишнього середовища, і генетичні ризики, навіть мінімальні, які починають проявлятись у популяції, де накопичений певний генетичний вантаж.

Акції вінницьких медиків будуть продовжуватись – безкоштовне обстеження бажаючих проводитимуться раз на місяць. Записатись на прийом можна, зателефонувавши на кафедру 46-11-27.

Спілкувалась Вікторія Родінкова


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Игра «Синий кит» подняла на уши полицию Киева – чудом успели спасти девочку: видео

19.02.2017 - 15:18
Полиция Киева, бросив большие силы на поиски пропавшей девочки, которая ввязалась в смертельно опасную игру «Синий кит», сумела ее найти и спасти от самоубийства. Об этом рассказал начальник полиции Киева ...

Избиение нардепа Левченко и ответка его друзей: видео

09.03.2018
Блогер Андрей Дзиндзя разместил у ...