Маск подав до суду на компанію-розробника ChatGPT

Ексцентричний мільярдер Ілон Маск подав до суду на OpenAI та її генерального директора Сема Альтмана. Він звинувачує їх у порушенні засновницької угоди, оскільки компанія почала ставити прибуток вище за користь для людства.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За словами Маска, тісні зв’язки OpenAI з корпорацією Microsoft підірвали її первинну місію — створювати загальнодоступні технології, які не підпадали б під вплив корпоративних пріоритетів. 

«Навіть сьогодні веб-сайт OpenAI Inc. продовжує стверджувати, що її статут полягає в тому, щоб ШІ приносило «користь всьому людству». Однак насправді OpenAI Inc. перетворилася на закриту дочірню компанію фактично найбільшої технологічної компанії світу — Microsoft», — йдеться в позові.

У позові Маск також критикує зміни в керівництві OpenAI, що відбулися минулого року. Це був «хаотичний» період, коли Альтмана усунули з посади генерального директора, а потім швидко поновили на посаді за підтримки Microsoft. Маск стверджує, що Альтман, президент OpenAI Грег Брокман і Microsoft співпрацювали, щоб усунути більшість членів ради директорів стартапу, які відповідали за дотримання його первинної місії — розробку технологій на благо людства, пише агентство.

«Пан Альтман особисто обрав нову раду директорів, якій бракує технічних знань або суттєвого досвіду в управлінні ШІ, на відміну від попередньої ради. До складу нової ради директорів увійшли особи з більшим досвідом роботи в комерційних підприємствах або політиці, ніж в етиці та управлінні ШІ. Вони також, за повідомленнями, були «великими шанувальниками Альтмана», — йдеться в позові. 

У позові йдеться, що внаслідок цієї реструктуризації OpenAI Inc. відмовилася від своєї неприбуткової місії розробки ШІ на благо всього людства, тим самим передавши її великій комерційній корпорації, в якій надмірна влада буде «необґрунтовано зосереджена».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Террористы из гаубиц лупили по Светлодарску под видеосъемку беспилотника ОБСЕ

12.01.2017 - 13:12
Редкий случай — мониторинговая миссия ОБСЕ на Донбассе не просто констатировала, что услышала энное количество выстрелов с востока на запад или какого-то другого «зашифрованного» направления, а четко указала на то, ...

Появилось видео оперативников с Гужвой по делу о взятке

23.06.2017
Генпрокурор продемонстрировал видео переговоров задержанного ...

Курьезная авария двух мотоциклов на гоночной трассе (видео)

30.09.2015
Курьезная авария произошла на гоночной ...