Макрон хоче переконати президента Бразилії стати на бік України

Президент Франції Емманюель Макрон продовжує активні дії щодо підтримки України. Сьогодні він розпочинає триденний візит до Бразилії, в рамках якого, зокрема намагатиметься переконати лідера Луїса Інасіо Лулу да Сілву зайняти бік України у питаннях протистояння з Росією. Про це пише Bloomberg.

Агентство зазначає, що Лула досі прагнув позиціонувати Бразилію як нейтральну країну, яка може підтримувати зв’язки як з Росією, так і з Україною. Хоча по факту все ж таки більше допомагав Росії.

Макрон зайняв одну з найсильніших позицій щодо війни, попередивши західних союзників, що лідер фашистського режиму РФ Путін становить екзистенційну загрозу Європейському Союзу.

За словами французьких чиновників, Макрон розглядає Бразилію як ключового гравця серед держав, що розвиваються, особливо тому, що вона головує в Великій двадцятці, до якої входить більшість найбільших економік світу.

Макрон робить ставку на те, що його розбіжності з Лулою щодо вторгнення Росії в Україну можуть бути звужені, хоча Бразилія вважає, що обидві сторони поділяють провину за війну.

Лула неодноразово відкидав ідею щодо надання зброї Україні, стверджуючи, що стратегія США та ЄС підриває перспективу припинення війни шляхом переговорів.

Днями Макрон заявив, що здивований «нервозністю та нестриманістю російських посадовців». Таким чином він відреагував на погрози віцепрезидента Держдуми РФ Петра Толстого «відправити ядерну бомбу на Париж». Про це повідомив французький телеканал BFMTV у п’ятницю, 22 березня.

Макрон засудив ці заяви чиновника РФ й сказав, що у цих погрозах є «ознаки нервозності». Він додав, що здивований «відсутністю нервів у російських офіційних осіб». BFMTV додало, що нещодавно в інтерв’ю Петро Толстой говорив про можливість відправки ядерної бомби на Париж. Зокрема, він обіцяв «смерть будь-якому французькому солдату, який прийде на українську землю».

Перед цим Макрон порадив російському президенту Володимиру Путіну не розкидатися погрозами стосовно ядерної зброї. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу TF1.

«Не варто погрожувати, коли у вас є ядерна зброя», — зазначив Макрон, коментуючи останні висловлювання Путіна.

Французький лідер повідомив, що не розмовляв з керівником Кремля вже кілька місяців, а такий діалог був, «коли це було необхідно».

«Путін перебуває в полоні репресій та авторитаризму в своїй країні, яка останніми роками вирішила стати дестабілізуючою державою», — наголосив політик.

Макрон підкреслив, що ядерні держави повинні «передусім почуватися захищеними», оскільки мають таке озброєння.

«Коли йдеться про ядерну зброю, багато слів не потрібно. Це накладає на нас відповідальність за недопущення ескалації», — підсумував президент Франції.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Резніков показав британські танки Challenger 2 в Україні

28.03.2023 - 11:38
Британія і Україна офіційно підтвердили фактичне надання для ЗСУ танків Challenger 2. Більше того, міністр оборони Олексій Резніков показав відео, на якому він в Україні проїхався на британському танку. Крім того, ...

Аккуратных водителей в ОАЭ награждают машинками из золота: видео

12.05.2017
Двух самых аккуратных водителей полиция ...