Львівська політехніка звільнила Ірину Фаріон

Національний університет Львівська політехніка звільнив Ірину Фаріон з посади професорки кафедри української мови на тлі її звинувачень у бік військових в тому, що вони спілкуються російською мовою. Про це 15 листопада повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела. 

Зазначається, що причиною для звільнення слугувало відкриття проти Фаріон кримінального провадження по низці статей.

«Привід — порушення Фаріон 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи», — пояснили джерела.

Наказ про звільнення погодив ректор Львівської політехніки Юрій Бобало.

На звільнення Фаріон вже відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у соцмережі Х. Він зауважив, що в Україні студенти є рушієм змін та трансформацій.

«Позиція міністерства незмінна — людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки», — написав він.

Нагадаємо, недавно в одному зі своїх інтерв’ю Фаріон заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

Пізніше Фаріон опублікувала у соцмережі допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані його персональні дані. Після цього його стали переслідувати спецслужби Росії і примусили вибачитися.

14 листопада студенти Львівської політехніки мітингували під головним корпусу університету, вимагаючи звільнення Фаріон. 15 листопада стосовно колишньої народної депутатки було розпочато кримінальне провадження. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Виктор Бронюк презентовал новый хит «Альо-на!»: видео

07.12.2016 - 20:14
Поскольку близится пора новогодних корпоративов, а наш народ любит весело их отмечать, группа «ТІК» решила внести свою лепту в процесс празднования. Песня «Альо-на!» не посвящена конкретной девушке или женщине, хотя, ...

В Танзании гепард проник в машину с туристами: видео

31.03.2018
Сафари-прогулки по африканской саванне являются ...