Лукашенко знайшов виправдання вторгненню РФ в Україну з Білорусі
Росіяни атакували Київ з території Білорусі, бо російський диктатор Путін вирішив вивести війська через столицю України після завершення навчань.
Таку абсолютно неадекватну з точки зору міжнародного права і здорового глузду версію подій озвучив Олександр Лукашенко, повідомляє ВВС у четвер, 24 жовтня.
Так, в інтерв’ю редактору з питань Росії Стіву Розенбургу він заперечив, що дав дозвіл росіянам на використання території Білорусі для вторгнення в Україну.
«У нас були навчання, в яких були задіяні кілька тисяч російських солдатів. Путін почав виводити ці війська з Білорусі. Вони були на півдні Білорусі – і цією дорогою повз кордон з Україною він почав виведення цих військ. У якийсь момент він перенаправив частину цих військ на Київ. Я впевнений, що їх спровокували. Від Путіна залежить, як він виведе свої війська. Через Київ. А міг через Мінськ піти», – розповів Лукашенко.
Він запевнив, що не телефонував Путіну, щоб спитати, що відбувається.
«Ні. Він мені не дзвонив. І я йому не дзвонив. Це його війська та його право виводити війська туди, куди він вважає за потрібне», – відповів Лукашенко.
Також він заперечив, що Путін просив у нього надати білоруські війська для війни в Україні.
«Ніколи. Ні він, ні Сергій Шойгу, ні нинішній міністр оборони Андрій Білоусов ніколи не порушували це питання», – заявив Лукашенко.
До речі, у лютому 2023 року напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення Лукашенко заявив, що прагне лише миру і воювати не збирається. Начебто є тільки одна причина, з якої Білорусь почне воювати — «якщо звідти хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати моїх людей». За його словами, мова не тільки про Україну, а й про будь-які інші країни.
При цьому не обійшлося і без відвертої брехливої пропаганди про те, що це Захід розв’язав війну, а Польща прагне розчленувати Україну.
Лукашенко сказав, що наразі загрози початку війни з участю Білорусі немає, але якщо він таку побачить, то зможе провести мобілізацію і залучити у військо 500 тисяч вояк. А на сьогодні він має військо у 75 тисяч…
Тут, скоріше за все, він перебільшив, бо різні експерти оцінюють армію Білорусі у 50 тисяч штиків, при тому що готові для бойових дій лише половина з них.
Подпишитесь на новости
























