Лукашенко розповів, як переконав Путіна «не мочити» Пригожина

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів про те, як із ним зв’язався президент фашистської РФ Путін під час бунту ватажка «вагнерівців» Євгена Пригожина у РФ. Він зробив це під час офіційної церемонії вручення генеральських погонів військовим Білорусі 27 червня.

За словами Лукашенка, вранці 24 червня йому доповіли, що Путін хоче з ним поговорити. Російський президент під час телефонної розмови у подробицях розповів йому про події, які на той момент розгорталися у РФ.

«Я також зрозумів: ухвалено жорстоке рішення — мочити. Я запропонував Путіну не поспішати. Давай, кажу, поговоримо з Пригожиним, із командирами його. На що він мені сказав: «Слухай, Саша, марно», — зазначив самопроголошений президент Білорусі.

Путін нібито заявив, що Пригожин не бере слухавки та не йде на діалог. Формальний лідер Білорусі стверджує, що повідомив про свій намір зв’язатися із засновником ПВК Вагнер, після чого Путін порадив йому звернутися до ФСБ.

«Кажу: «Як із ним зв’язатися? Дай телефон». Він каже: «Найімовірніше, у ФСБ є телефон». Ми уточнили. Встановили до середини дня цілих три канали, за якими ми можемо розмовляти з Ростовом», — сказав Лукашенко.

Він також зазначив, що Пригожин уже виїхав з Росії до Білорусі. Країна хоче прийняти й «вагнерівців». Їм надали гарантії безпеки.

«Так, справді, він (засновник ПВК Вагнера Євген Пригожин — ред.) сьогодні в Білорусі. Як я й обіцяв, якщо ви хочете якийсь час у нас перекантуватися і не тільки, ми вам допоможемо. Звісно, за їх («вагнерівців» — ред.) рахунок», — розповів Лукашенко.

Він також додав, що хотів би включити найманців Пригожина до складу своєї армії. Його думку підтримав міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Лукашенко розраховує, що командири з ПВК Вагнер поділяться досвідом і допоможуть збройним силам РБ підвищити свої навички.

«Ми поки ніяких таборів не будуємо. Але якщо вони захочуть (я так розумію, вони дивляться окремі території), ми їх розмістимо. Ставте намети, будь ласка. Але поки що вони перебувають у Луганську у своїх таборах. І як мені сказав Пригожин, який дзвонив учора, хтось контракт із Міноборони з Шойгу підпише.

…Ми їм запропонували одну з покинутих частин. Будь ласка — паркан є, все є. Ставте намети. Чим можемо, допоможемо. Поки визначаться, чим їм займатися», — заявив Лукашенко.

Нагадаємо, у другій половині дня 24 червня в Адміністрації президента Білорусі заявили, що Лукашенко провів переговори з ватажком ПВК Вагнера, під час яких Пригожину і його бойовикам було надані якісь гарантії безпеки.

Також йдеться про те, що Лукашенко вмовляв Пригожина відмовитися від рейду на Москву і говорив про неприпустимість розв’язування кривавої бійні на території РФ.

Після цього з’явилася реакція Пригожина:  «Мы разворачиваем свои колонны. И уходим в обратном направлении в полевые лагеря согласно плану».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Голый мужик бегал от полиции по улицам Львова (видео)

22.05.2016 - 21:07
Сегодня, 22 мая, с утра возле памятника первопечатнику Федорову было весело и шумно. Все началось с того, что там появился голый мужичек, 32 лет от роду. Причем, был он там ...

В пустыне Сахара выпал снег: фото, видео

07.02.2018
Уникальное природное явление уже второй ...

«Шахтер» перед матчем с «Ромой» разгромил «Черноморец». Видео голов

16.02.2018
Донецкий «Шахтер» подтверил свой статус ...