Міліція «відстрілює» конкурентів
Про це заявляють керівники приватної охоронної фірми «Безпека-Гарант»
До редакції «33-го каналу» звернувся президент Групи компаній «Безпека-Гарант» Олексій Архипенко.
– Наша фірма за 12 років існування не раз очолювала рейтинг професійних охоронних компаній всіх рівнів. Отримали ряд нагород та подяк від Держкомпідприємництва України та МВС. І раптом стали «злісними порушниками». Все почалось в листопаді минулого року, коли обласна прокуратура під приводом вказівки Генпрокуратури перевірити діяльність комерційних охоронних структур перевірила нас, — обурюється пан Архипенко.
– І чомусь саме у нас вони знайшли порушення вимог ліцензійних умов навчання охоронників! Хоч ми надали усі необхідні документи, що підтверджують відповідність кваліфікації охоронників третього розряду. Втім, прокуратура у своєму поданні негайно зажадала від міліції анулювати нашу ліцензію. Не провівши позапланової перевірки, не склавши акт, лише посилаючись на подання прокуратури, обласна міліція винесла розпорядження в десятиденний термін усунути виявлені недоліки.
Одночасно заступник начальника УМВС направив листи ряду наших клієнтів, що буцімто ми вже не можемо охороняти об’єкти за результатами перевірки обласної прокуратури! Це вже дискредитація нас і тиск на клієнтів! І грубе порушення статей Законів України «Про ліцензування деяких видів господарської діяльності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», вимог Наказу МВС України № 76 від 25 лютого 2011 року! Наприкінці грудня ми звернулись до Вінницького окружного адміністративного суду, щоб визнати дії органу ліцензування протиправними та скасувати це розпорядження. Але міліція та ДСО продовжили тиск на наших клієнтів і працівників. За нашим клопотанням суд у січні зобов’язав міліцію не проводити жодних дій до прийняття обґрунтованого рішення по нашій справі.
Але згодом до нас завітали «ходоки» з відділу дозвільної системи та ліцензування обласної міліції і стали вимагати допуску до позапланової перевірки, не надавши необхідні за законом документи. Наш директор тоді перебував у службовому відрядженні у столиці, що підтверджено наказами. А перевірка у обідній час — грубе порушення закону про працю. Тому «ходоки» пішли ні з чим. І практично сфальсифікувавши документ про нібито недопуск до проведення позапланової перевірки, орган ліцензування надіслав 10 січня до МВС акт (другого примірника у нас немає) про недопущення їх до перевірки.
Вже 11 січня заступник міністра Віктор Ратушняк підписав наказ № 16 про анулювання нам ліцензії. Ще не встигло висохнути чорнило на наказі, як представники органу ліцензування та ДСО вже стали доводити до наших клієнтів його копію. Причому, ходив цивільний працівник ДСО! Нам же копія наказу надійшла поштою лише 17 січня! І вона чомусь суттєво відрізняється від тієї версії, що пішла «у народ». Хто ж уповноважив міліціонерів давати нашим клієнтам наказ, що набере чинності лише через 30 днів за умови, що не буде оскаржений в експертно-апеляційній раді при Держкомпідприємництва України?
Але деякі співробітники міліції та ДСО вважають, що закони писані не для них. Тому й почали кампанію «цькування» і адміністративного тиску з вимогою негайно виконати наказ №16 і «віддати» усі наші об’єкти до ДСО. Так було у Вінниці, Могилеві-Подільському, Хмільнику, Гайсині, Бершаді. Втім, коли нас планово та позапланово перевіряли три останні роки, жодних питань про кваліфікацію наших охоронців не виникало. Це підтверджують акти перевірок.
На мою думку, нині ДСО вигідно прибрати серйозного конкурента — нас. Ось вони і використовують усі важелі впливу правоохоронної системи, — стверджує Олексій Архипенко. — Бо вже багато хто з наших колишніх клієнтів уклав угоди із ДСО.
– Завдяки своїй принциповій позиції, активній підтримці Української федерації професіоналів безпеки ми довели незаконність дій і рішень щодо нас. Вінницький окружний Адміністративний суд 8 лютого повністю задовільнив наш позов. Розпорядження «Про усунення порушень ліцензійних умов», що нібито виявила прокуратура, він визнав протиправним та таким, що потрібно анулювати. 18 березня окружний Апеляційний суд залишив це рішення в силі. Експертно-апеляційна рада при Держслужбі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва України рішенням від 7 лютого теж задовольнила нашу скаргу і визнала, що наказ МВС України про позбавлення нас ліцензії слід анулювати, бо він був прийнятий з порушенням законодавства. Держкомпідприємництва України зобов’язало МВС України це зробити у десятиденний термін. Наказом МВС №206 від 28 лютого цього року наказ №16 таки скасували. Справедливість начебто відновили, але чи надовго? І де гарантія, що за нашу норовливість ми не потрапимо під прес нових репресій з боку органу ліцензування (з подачі тієї ж ДСО)?
Ми, у свою чергу, звернулись за коментарем і до обласної міліції та прокуратури.
– У листопаді минулого року прокуратура області провела перевірку щодо повноти вжитих управлінням МВС України в області заходів контролю за діяльністю приватних охоронних структур. З 118 ліцензійних охоронних підприємств області перевірили понад 30. За результатами спільних з міліцією перевірок виявили ряд порушень вимог чинного законодавства, — каже начальник відділу обласної прокуратури Сергій Білоус. — У діяльності ТОВ «Безпека-Гарант» та ще декількох підприємств виявили порушення вимог Закону України «Про охоронну діяльність». Там залучали до охорони об’єктів працівників, які не відповідають кваліфікаційним вимогам. Аби усунути порушення, прокуратура 29 листопада внесла п’ять подань на адресу УМВС в області з вимогою провести відповідні перевірки та вже за їхніми результатами прийняти рішення згідно з вимогами чинного законодавства. Ті подання були розглянуті та задоволені. Що стосується «Безпека-Гарант», то 6 грудня минулого року заступник начальника УМВС дійсно видав та направив на адресу товариства розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов. Втім, його на підприємстві не виконали. Тому міліція видала наказ про проведення позапланової перевірки товариства. Але через недопуск до проведення позапланового заходу працівниками міліції відповідно до ст. 7 Закону України «Про охоронну діяльність» складено відповідний акт. Його з клопотанням про анулювання ліцензії товариства надіслали до МВС України. У МВС ліцензію анулювали, втім, товариство оскаржило це рішення. Дії працівників міліції з приводу законності виданого розпорядження про усунення порушень товариство оскаржило у судовому порядку. Тому твердження, що прокуратура Вінницької області «замовила» «Безпеку-Гарант» та спільно з міліцією намагається «знищити» її, безпідставні. Прокуратура лише ініціювала проведення перевірки охоронних структур Вінниччини. А сама перевірка дотримання ліцензійних умов та вирішення питання про анулювання ліцензії не входить до компетенції органів прокуратури.
А керівник обласної міліції генерал Віктор Русин теж здивований цим звинуваченням.
— Як можна знищувати фірму, якщо вона надає послуги на рівні? І як Державна служба охорони може просто піти і забрати об’єкти? Але є суттєве питання — працівники міліції мають форму і зброю. Це все, звісно, вимагає коштів, забезпечення. А приватні охоронні структури купили по двісті-триста гривень камуфляжну форму, вдягнули її, наклейки приліпили і кажуть: «Дивіться, це в мене приватна охоронна структура».
А коли щось стається, вони ж відразу викликають міліцію. Я ще не чув, щоб приватні охоронники когось затримували. Наприклад, того, хто обкрадає машину чи грабіжника, який вихопив сумочку. Але не можна просто так говорити, що ми хочемо знищити фірму та «відстрілювати» конкурентів — бо для чого це нам?
– Що ж, поживемо – побачимо, – каже Олексій Архипенко.
Джелело: «33-й канал»
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)