Литва передала Україні установки ППО NASAMS

Литва передала Україні ракетні пускові установки NASAMS і необхідне обладнання для них. Про це повідомило Міноборони Литви у п’ятницю, 10 листопада.

«Закуплені Литвою системи запуску ракет NASAMS будуть інтегровані в підрозділи української армії, у такий спосіб доповнюючи й розширюючи оперативні можливості систем NASAMS, переданих Норвегією і США. Наша підтримка залишається важливим фактором оборони України. Ми чуємо потреби України, закликаємо наших союзників також їх почути», – сказав міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Вказано, що Литва також передала українцям висоякісні транспортні засоби, необхідні екіпажам NASAMS. Значний внесок у цей пакет підтримки зробила і Норвегія, яка надала Україні допоміжне обладнання для систем запуску ракет NASAMS і центрів управління вогнем. Допомогу Україні доставляла литовська армія.

Загальна вартість військової допомоги Литви Україні становить близько 500 млн євро.

«Найближча запланована військова підтримка Литви включає боєприпаси для гранатометів, матеріально-технічну техніку та різне обладнання, необхідне для зимового сезону», – додали у оборонному відомстві.

Президент Володимир Зеленський в п’ятницю, 10 листопада, провів зустріч з міністром оборони Литви Арвідасом Анушаускасом. Про це глава держави повідомив під час відеозвернення.

«Подякував за вже надану Україні підтримку — дуже вагому. Це і зброя, і політична підтримка, і абсолютно щира підтримка суспільства в Литві для України, для українців. Справді відчувається наше союзництво», — зазначив Зеленський, вказавши, що попросив переказати слова вдячності його литовському колезі Гітанасу Науседі.

За словами президента, з міністром оборони також обговорили подальшу оборонну співпрацю між Україною та Литвою.

«Працюємо над постачанням броньованих медичних евакуаційних машин для хлопців на фронті. Готуємось і до інших міжнародних комунікацій і заходів — ми зробимо все, щоб додати Україні сили»,  додав глава держави.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Приспособление для чистки снега с крыш (видео)

10.01.2016 - 16:01
Продолжается сезон снегопадов. И тем, кто живет в частных домах, прибавилось забот по уборке снега с дорожек, а также с крыш домов и сараев. Те, у кого большие площади и ...

Задержание украинских пограничников: ФСБ показала видео допроса

13.10.2017
Появилось видео допроса украинских пограничников, ...

Мужик очень смешно почистил дымоход (видео)

02.12.2015
Для того чтобы почистить дымоход, ...