КСУ схвалив закон про перейменування УПЦ МП

Чотири роки УПЦ МП уникала виконання норми закону, який зобов’язував її перейменуватися. І якщо чесно, якби не розпочате Путіним божевілля відносно нашої країни, скоріше за все, так би все з назвою церкви і залишалося.

Однак, фактичне благословення патріархом РПЦ війни проти України, а також непоодинокі факти сприяння деяких священиків УПЦ МП агресії РФ зробили свою справу. Більшість українців, які ходили в цю церков, не бажають надавити їй підтримку в питаннях тієї ж назви.

Відчувають це і в органах влади, і в різноманітних державних інстанціях. А тому рішення КСУ з цього питання не здивувало.

Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції, закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у своїй назві належність до Російської православної церкви (РПЦ). Про це повідомляється на сайті КСУ у вівторок, 27 грудня.

«Конституційний суд України ухвалив рішення у справі про повну назву релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» конституційні», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що КСУ ухвалив таке рішення на пленарному засіданні у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів про відповідність Конституції України закону «Про внесення змін до закону «Про свободу совісті» щодо назви релігійних організацій, що входять до структури об’єднання, керівний центр якого перебуває за межами України, у країні-агресорі».

Приймаючи рішення, КСУ врахував рішення Європейського суду з прав людини, де зокрема зазначено: «Сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, яка бажає бути зареєстрованою, взяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян і суспільства в цілому, і завдяки якій можливо її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі вважатимуться виправданим обмеженням її права вільно вибирати свою назву».

Текст рішення та його резюме буде опубліковане на офіційному сайті КСУ 28 грудня 2022 року.

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування УПЦ МП. Він був розроблений з метою забезпечення держбезпеки та суверенітету України, а також для забезпечення суспільства достовірною інформацією.

Закон передбачає, що релігійна організація, чий центр управління знаходиться у країні, визнаній агресором, зобов’язана вказувати це у своїй назві. Відповідні зміни також мають бути внесені до статуту організації. При цьому дозволяється після повної назви церкви із зазначенням центру управління додавати «в Україні».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Агент ФСБ рассказал об убийстве военного в Украине и существовании расстрельного списка: видео

24.01.2017 - 19:32
Детали покушения на нардепа Антона Геращенко продолжают бурно обсуждаться экспертами и обычными людьми. Между тем СБУ нашла «российский след» в деле убийства осенью прошлого года атошника в Ровно. В этом ...

ДНР обстреляла из артиллерии КПВВ: видео

30.04.2018
Накануне российско-террористические формирования обстреляли КПВВ ...

«Шахтер» эффектно победил «Олимпик»: видео голов

25.11.2017
Донецкий «Шахтер» после неудачи в ...