Країни Африки підозріло нарощують імпорт нафтопродуктів РФ

Країни Північної Африки почали масово імпортувати російські нафтопродукти, що може свідчити про їхнє використання для обходу санкцій ЄС, повідомляє The Wall Street Journal.

За даними Kpler, імпорт російського дизельного палива в Марокко в січні зріс до 2 млн. барелів, проти 600 тис. барелів за весь 2021 рік. У лютому очікується прибуття в країну ще не менше 1,2 млн. барелів.

В Алжирі та Єгипті також спостерігається зростання.

Туніс, який також майже не імпортував російських нафтопродуктів у 2021 році, останніми місяцями поглинає російські постачання дизельного палива, газойлю, бензину та лігроїну, які зазвичай використовуються для виробництва хімікатів та пластмас. У січні країна імпортувала 2,8 млн. барелів російських нафтопродуктів і імпортує ще 3,1 млн. барелів цього місяця.

Крім того, збільшення імпорту до Тунісу та Марокко збігається зі зростанням їхнього власного експорту нафтопродуктів, що викликає занепокоєння, що російські вантажі змішуються з іншими нафтопродуктами та реекспортуються.

Тому Марокко, яке раніше не вважалося значним експортером дизельного палива, минулого місяця відправило 280 тис. барелів на Канарські острови Іспанії та ще 270 тис. барелів до Туреччини, що збіглося з припливом російського дизельного палива в Марокко.

Поки невідомо чи ці потоки продовжаться в найближчі місяці, оскільки заходи з обмеження цін ускладнять переміщення російських нафтопродуктів по всьому світу.

У виданні додають, що продовження описаних потоків залежить від того, наскільки суворо європейські держави дотримуватимуться своїх власних правил, особливо в той час, коли вони шукають нові джерела для заміни втрачених російських поставок.

США та союзники посилять контроль за санкціями проти РФ

Вашингтон і союзники мають намір вже днями запровадити нові обмеження, щоб припинити спроби Москви ухилитися від санкцій та експортного контролю. Про це заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо, повідомило 21 лютого агентство Reuters.

Він уточнив, що коаліція з більш ніж 30 країн припинятиме закупівлю Росією товарів подвійного призначення, необхідних для її армії. Санкції також будуть спрямовані на те, щоб зупинити транспортування нафти сусідніми країнами.

«Широта цієї коаліції — це те, що дозволить нам і надалі ізолювати Росію… Ми змусимо тих, хто не виконує наші санкції та експортний контроль, обирати між їхніми економічними зв’язками з нашою коаліцією країн, на які припадає більше половини світового ВВП, або наданням матеріальної підтримки Росії, економіка якої стає дедалі більш ізольованою з кожним днем», — йдеться у промові Адейємо для засідання Ради з міжнародних відносин.

Заступник міністра наголосив, що офіційні особи США та їхніх союзників попередять компанії та фінансові установи у своїх країнах, а також в Індії та Китаї про наслідки ухилення від санкцій, введених проти Росії.

Раніше повідомлялося, що США планують запровадити нові санкції та заходи експортного контролю щодо Росії, які торкнуться її енергетичного сектору та військово-промислового комплексу.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео, как писатель Прилепин командует открыть огонь из зенитки

13.03.2017 - 14:23
Российский писатель Захар Прилепин, который с недавних пор приехал на оккупированную часть Донбасса и вступил в ряды боевиков ДНР, снял на видео коротенькое циничное обращение, после чего отдал приказ открыть ...

Автомобильный паркинг ушел под землю (видео)

10.11.2015
В минувшие выходные в штате ...

«Динамо» и «Шахтер» победили в полуфиналах Кубка Украины: видео голов

27.04.2017
Состоялись полуфиналы Кубка Украины. Прогнозировано ...