Крах SVB викликає паніку по всьому світу

Стався крах Silicon Valley Bank (SVB). Це викликало широке занепокоєння у стартапів та венчурних інвесторів, побоюючись, що це може поширитися на Британію, Канаду, Індію та Китай.

Про це пише Bloomberg.

Засновники та інвестори попереджають, що банкрутство банку може знищити стартапи по всьому світу без негайного втручання уряду. 

У Великій Британії підрозділ SVB має бути оголошений неплатоспроможним. Він вже припинив торгівлю і більше не приймає нових клієнтів. 11 березня керівники близько 180 технологічних компаній надіслали листа канцлеру казначейства Британії Джеремі Ханту із закликом втрутитися в ситуацію. 

Тим часом технологічні лідери Азії також намагаються оцінити потенційні наслідки. Аналітики на чолі з Лю Чженнінгом з China International Capital Corp попереджають, що вплив інциденту з SVB на технологічну галузь не можна недооцінювати.

Крах SVB також викликав занепокоєння щодо регуляторного нагляду за банками, особливо тими, що обслуговують технологічну галузь. Деякі експерти закликають до більш жорсткого регулювання, щоб запобігти ще одному подібному краху, в той час, як інші стверджують, що таке регулювання може придушити інновації.

Наслідки банкрутства SVB, ймовірно, триватимуть досить довго. Багато засновників і співробітників стартапів зараз стикаються з невизначеним майбутнім, а крах банку може мати далекосяжні наслідки для технологічної індустрії в цілому. Повний обсяг збитків, завданих банкрутством SVB, ще належить з’ясувати, але очевидно, що наслідки будуть відчутні в усьому світі.

Silicon Valley Bank став найбільшим банкрутом у США за останні 10 років

Банк Кремнієвої долини (Silicon Valley Bank) став найбільшим банкрутом у США за останні десять років, після того, як його давня клієнтська база технологічних стартапів занепокоїлась і почала забирати депозити.

Заснований у 1983 році, SVB спеціалізувався на банківському обслуговуванні технологічної галузі.

«Рішення регуляторів штату Каліфорнія, які 10 березня взяли у власність кредитора і призначили керуючим Федеральну корпорацію страхування депозитів (ФКСД), завершило жахливе падіння одного з лідерів Кремнієвої долини.

Це також другий регіональний кредитор, який закрився цього тижня після того, як Silvergate Capital Corp. оголосив про добровільну ліквідацію свого банку, що спричинило розпродаж банківських акцій і побоювання, що більше фірм можуть бути закриті», — пише агентство.

Застраховані вкладники отримають доступ до своїх коштів не пізніше ранку 13 березня. Незастраховані вкладники отримають свідоцтво про отримання решти незастрахованих коштів, повідомив регулятор, додавши, що він ще не знає, яка саме сума буде виплачена.

Департамент фінансового захисту та інновацій Каліфорнії заявив про недостатню ліквідність і неплатоспроможність банку.

Проблеми у банку, відомого як SVB, почалися після того, як Founders Fund Петера Тіля та інші відомі венчурні фірми порадили своїм портфельним компаніям забрати гроші з банку.

Ці заклики пролунали після того, як материнська компанія SVB Financial Group оголосила, що намагатиметься залучити понад 2 мільярди доларів після значних збитків.

Як правило, тимчасова адміністрація означає, що депозити банку будуть прийняті іншим, здоровим банком, або ФКСД виплатить вкладникам в межах застрахованого ліміту.

«Впровадження тимчасової адміністрації ФКСД покладе край невизначеності щодо цього конкретного банку», — сказала Сауле Омарова, професор права Корнельського університету.

«Але я не думаю, що це саме по собі змусить людей відчувати себе в меншій небезпеці, якщо вони мають якісь активи або тримають власні гроші в банках з подібним профілем ризику», — додала вона.

У США планують створити фонд для захисту депозитів через банкрутство SVB

Федеральна корпорація страхування депозитів і Федеральна резервна система розглядають можливість створення фонду, який би дозволив регуляторам підтримувати більше депозитів у банках, що опинилися в скрутному становищі після краху Банку Кремнієвої долини (Silicon Valley Bank).

Регулятори обговорюють новий спеціальний механізм у розмовах з керівниками банків, сподіваючись, що створення такої служби заспокоїть вкладників і допоможе стримати будь-яку паніку. 

Цей механізм є частиною планування агентства на випадок непередбачених обставин, оскільки поширюється занепокоєння щодо ситуації в менших банків, орієнтованих на венчурний капітал та стартап-спільноти. 

У п’ятницю акції First Republic Bank впали на 15%, що збільшило падіння банку до 34% за тиждень. Фірма повідомила інвесторам у своїй заяві, що її ліквідність залишається високою, а депозитна база дуже диверсифікована.

Ряд інших регіональних кредиторів також побачили падіння своїх акцій після краху SVB, що змусило їх запевнити у власній фінансовій стабільності. 

Того ж дня, коли акції PacWest Bancorp впали на 38%, головний виконавчий директор Пол Тейлор заявив, що компанія є «ефективним, добре диверсифікованим» комерційним банком.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Американскому спецназу «прокачают мозги»: видео

04.04.2017 - 21:36
Электрическая стимуляция мозга, активно применяемая в медицине, получила военное применение. Вчера, 3 апреля, портал businessinsider.com сообщил о том, что особая боевая группа быстрого развертывания Navy SEAL Team 6, более известная ...

Ярмоленко, Кучер и Луческу дисквалифицированы (видео)

06.05.2016
Сегодня Контрольно-дисциплинарный комитет Федерации футбола ...

Смертник взорвал себя на КПП в Грозном (видео)

09.05.2016
В Заводском районе города Грозный (Чечня, ...