Конгрес США розгляне резолюцію щодо надання Україні ракет ATACMS

Члени комітету із закордонних справ Палати представників США з обох партій сьогодні, 9 червня, оголосили про внесення резолюції з закликом до адміністрації президента Джо Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Як заявив співавтор резолюції, голова комітету із закордонних справ Палати представників республіканець Майкл Маккоул, якщо США не нададуть Україні всієї необхідної зброї, то сприятимуть затягуванню війни.

«Успіх українського контрнаступу безпосередньо пов’язаний з військовою допомогою, яку надають США та наші союзники. Тому вкрай прикро, що адміністрація затримує мільярди доларів військового фінансування, які можна було б негайно передати Україні і своєю чергою допомогти її Збройним силам суттєво змінити ситуацію на полі бою», – вважає він.

У документі згадуються рішення урядів Великої Британії та Франції передати далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP-EG відповідно дальністю 250 кілометрів

«Сполучені Штати й країни-союзники спільно володіють тисячами ракет ATACMS, які могли б передати Україні», – йдеться в проєкті резолюції, де вказується, що нинішнє переважання Росії в далекобійній зброї «змушує українські сили боротись у значно більш невигідному становищі».

У разі ухвалення Палата представників закличе США «негайно передати Україні достатню кількість ATACMS для пришвидшення перемоги України у неспровокованій агресивній війні Росії, водночас зберігаючи боєготовність американських військових».

В травні Британія нарешті поставила Україні крилаті ракети Storm Shadow. Це та сама довгоочікувана далекобійна зброя.

Storm Shadow – це крилата ракета великої дальності, спільно розроблена Великою Британією і Францією. Зазвичай її запускають з повітря. 

З дальністю стрільби понад 250 км або 155 миль вона лише трохи поступається 185-мильній американській армійській системі класу «земля-земля» (ATACMS).

ATACMS (Army Tactical Missile System) — оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК), призначений для поразки точкових цілей: командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади, що у глибині оборони противника. Запуск ракет здійснюється модернізованою пусковою установкою РСЗВ M270 та M142 HIMARS.

ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах та у будь-який час доби. ОТРК має ракету MGM-140B. Вона є оперативно тактичною ракетою зі збільшеною до 300 км дальністю польоту.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Багамах свинья укусила знаменитую модель Мишель Левин за ягодицу: видео

13.02.2019 - 15:06
Приревновала… Хрюшка, не обращая внимание на процесс съемок, подбежала к знаменитой фитнес-модели на пляже, и укусила ее за ягодицу. Инцидент даже успели запечатлеть. Под зубы свинки угодило мягкое место венесуэльской ...

Как из подручных предметов сделать подставки и держатели для кухни

02.09.2016
Сейчас, даже самый простенький, аксессуар ...

Вулкан Этна проснулся и извергается: фото, видео

28.02.2017
Самый крупный и самый активный ...