Колишній головний рабин Москви закликав євреїв виїхати з Росії

Колишній головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт пішов у відставку та залишив Росію у липні цього року, після того, як відмовився підтримати російське вторгнення в Україну. В інтерв’ю The Guardian він закликав російських євреїв їхати з Росії поки ще є така можливість.

“Коли ми озираємось на всю російську історію, то в той час, коли політична система країни перебуває в небезпеці, її уряд намагається спрямувати гнів та невдоволення мас на єврейську громаду. Ми бачили це за царських часів і наприкінці сталінського режиму», — підкреслив Гольдшмідт.

І додав, що неозброєним оком бачить зростання антисемітизму, оскільки Росія повертається до нового типу Радянського Союзу, крок за кроком опускаючи залізну завісу.

«Тому я вважаю, що найкращий варіант для російських євреїв — виїхати. На лідерів громад чинився тиск, щоб вони підтримали війну, і я відмовився це робити. Я подав у відставку, оскільки залишатися на посаді головного рабина Москви було б проблемою для громади через репресивні заходи, вжиті проти дисидентів», — згадує він.

За даними The Guardian, на початок 2022 року в Росії проживало майже 165 тисяч євреїв. За словами Гольдшмідта, після 24 лютого залишити Росію були готові 25-30% російських євреїв, але процес репатріації ускладнює скорочення авіарейсів між РФ та Ізраїлем, чотириразове подорожчання квитків на літак.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Обрушение завода в Горловке: появилось видео

28.01.2019 - 16:40
Ранее «РЕАЛ» сообщал, что сегодня в Горловке под тяжестью снега обрушился потолок и стены ремонтно-механического цеха местного машиностроительного завода. Это самый масштабный инцидент в череде уже двухнедельного «крышепада» в ЛДНР ...

Как перевоспитать агрессивную кошку

09.10.2016
Насколько сложно перевоспитать агрессивную, кусающую ...