Колишній головний рабин Москви закликав євреїв виїхати з Росії

Колишній головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт пішов у відставку та залишив Росію у липні цього року, після того, як відмовився підтримати російське вторгнення в Україну. В інтерв’ю The Guardian він закликав російських євреїв їхати з Росії поки ще є така можливість.

“Коли ми озираємось на всю російську історію, то в той час, коли політична система країни перебуває в небезпеці, її уряд намагається спрямувати гнів та невдоволення мас на єврейську громаду. Ми бачили це за царських часів і наприкінці сталінського режиму», — підкреслив Гольдшмідт.

І додав, що неозброєним оком бачить зростання антисемітизму, оскільки Росія повертається до нового типу Радянського Союзу, крок за кроком опускаючи залізну завісу.

«Тому я вважаю, що найкращий варіант для російських євреїв — виїхати. На лідерів громад чинився тиск, щоб вони підтримали війну, і я відмовився це робити. Я подав у відставку, оскільки залишатися на посаді головного рабина Москви було б проблемою для громади через репресивні заходи, вжиті проти дисидентів», — згадує він.

За даними The Guardian, на початок 2022 року в Росії проживало майже 165 тисяч євреїв. За словами Гольдшмідта, після 24 лютого залишити Росію були готові 25-30% російських євреїв, але процес репатріації ускладнює скорочення авіарейсів між РФ та Ізраїлем, чотириразове подорожчання квитків на літак.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Застрелили беременную певицу Самину Самун: видео

13.04.2018 - 02:16
Дичайший случай произошел в Пакистане, где во время свадьбы приглашенную для выступления певицу один из гостей расстрелял из пистолета за отказ танцевать. Три выстрела в 24-летнюю Самину Самун (Синдху) не ...

Появилось видео задержания Саакашвили

12.02.2018
По информации Давида Сакварелидзе, сегодня ...

В Индонезии словили рыбу с человеческими зубами: видео

06.04.2018
Рыбаки и любители необычного частенько ...