Китай став на бік Росії щодо України, – голова ЄК

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що «мирний план» Китаю потрібно розглядати в аспекті дружби Пекіна з Москвою. Про це вона сказала на зустрічі міністрів оборони НАТО у п’ятницю, 24 лютого.

«Це не мирний план, але принципи, і ви маєте розглядати їх на тлі специфічного фону, який полягає у тому, що Китай став на бік, підписавши, наприклад, Договір (з РФ. – Ред.) про безмежну дружбу прямо перед початком вторгнення в Україну», – заявила фон дер Ляєн.

Голова Єврокомісії зазначила, що ЄС розгляне цей документ, але з урахуванням факту дружніх відносин між Китаєм і Росією. 

Нагадаємо, 24 лютого Китай представив «мирний план» щодо врегулювання війни на території України. Документ визначає основними пунктами припинення вогню і мирні переговори України та Росії.

У відповідь на цю ініціативу у США заявили, що Китай може зупинитись на першому пункті плану, а саме на повазі суверенітету всіх націй.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг також заявив, що НАТО не має довіри до Китаю як до можливого посередника між Україною та Росією. Оскільки за рік війни Пекін не засудив вторгнення РФ. Про це він сказав під час прес-конференції у Таллінні 24 лютого.

За словами Столтенберга, замість засудження війни Китай підписав із Росією угоду про дружбу лише за кілька днів до вторгнення.

Реакція Офісу президента України

Будь-який «мирний план», що передбачає припинення вогню і нову лінію розмежування, продовжить окупацію і російський геноцид на території України. Про це написав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter у п’ятницю, 24 лютого.

«Будь-який «мирний план», який передбачає лише припинення вогню і, як наслідок, нову лінію розмежування та продовження окупації української території, – це не мир, а замороження війни, українська поразка, наступні етапи російського геноциду», – заявив Подоляк.

Він додав, що позиція України всім відома – видворення російських окупантів до кордонів 1991 року.

Раніше у п’ятницю було опубліковано «мирний план» Китаю. Він передбачає основними пунктами припинення вогню і мирні переговори України та Росії.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Взрывы в метро Санкт-Петербурга: много погибших (видео)

03.04.2017 - 15:43
Во время серии взрывов сразу на нескольких станциях метро Санкт-Петербурга много погибших и раненых. В частности, в результате взрыва на станции «Технологический институт» погибли минимум 5 человек, еще 50 ранены. ...

Кошка усыновила вьетнамскую свинку (видео)

08.04.2016
Кошка, которую вы можете увидеть ...