Китай може постачати Росії військову допомогу через Білорусь, – ISW

Сам факт прийому Сі Цзіньпіном Олександра Лукашенка дуже неприємний – лідер Китаю фактично легітимізує білоруського диктатора. Окрім того, американський Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що Пекін і Москва використовують Мінськ, як прокладку для допомоги Китаєм Росії в обхід західних санкцій.

Лукашенко і Цзіньпінь підписали шістнадцять документів, в тому числі стратегію білорусько-китайського промислового розвитку, документ про білорусько-китайське науково-технічне співробітництво на 2023-2024 роки та меморандум про взаєморозуміння щодо спільних проєктів із використанням китайських державних кредитів.

З одного боку, припущення ISW має сенс. З іншого, Китай і без цих договорів може використовувати Білорусь в якості прокладки. Наприклад, Лукашенко формально купує в Цзіньпіня танки чи снаряди (можливо, під виглядом автомобілів), і Китай відправляє їх до Білорусі по залізниці через Росію, де вони фактично й залишаються.

Однак деякі аналітики вказують і на інші сенси цієї зустрічі. В першу чергу, зв’язуючи себе стосунками з Цзіньпіном, Лукашенко убезпечує особисто себе перед Путіним, а Білорусь – перед остаточним поглинанням Росією.

Лукашенко висловлювався на підтримку розширення економічної присутності Китаю в Білорусі в лютому 2021 року, коли «він активізував свої зусилля, щоб затримати поглинання Білорусі Росією через Союзну державу», зазначає ISW.

Також не варто скидати з терезів глобальну ідею тоталітарних режимів: «Диктатури всього світу, єднайтеся!».

Очевидно, всі тези обґрунтовані в більшій чи меншій мірі.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

На Винничине рыбак превратил старый «Запорожец» в амфибию: видео

10.09.2017 - 14:47
Житель Винницкой области Петр Кищенко из доставшегося по наследству раритетного ЗАЗ-368М сделал универсальное транспортное средство, которое передвигается как по суше, так и по воде. Мужчина отправляется на нем на дачу ...

Шовковский опубликовал видео нападения на него

09.04.2018
Развод летом 2015-го легендарного голкипера ...