Китай може постачати Росії військову допомогу через Білорусь, – ISW
Сам факт прийому Сі Цзіньпіном Олександра Лукашенка дуже неприємний – лідер Китаю фактично легітимізує білоруського диктатора. Окрім того, американський Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що Пекін і Москва використовують Мінськ, як прокладку для допомоги Китаєм Росії в обхід західних санкцій.
Лукашенко і Цзіньпінь підписали шістнадцять документів, в тому числі стратегію білорусько-китайського промислового розвитку, документ про білорусько-китайське науково-технічне співробітництво на 2023-2024 роки та меморандум про взаєморозуміння щодо спільних проєктів із використанням китайських державних кредитів.
З одного боку, припущення ISW має сенс. З іншого, Китай і без цих договорів може використовувати Білорусь в якості прокладки. Наприклад, Лукашенко формально купує в Цзіньпіня танки чи снаряди (можливо, під виглядом автомобілів), і Китай відправляє їх до Білорусі по залізниці через Росію, де вони фактично й залишаються.
Однак деякі аналітики вказують і на інші сенси цієї зустрічі. В першу чергу, зв’язуючи себе стосунками з Цзіньпіном, Лукашенко убезпечує особисто себе перед Путіним, а Білорусь – перед остаточним поглинанням Росією.
Лукашенко висловлювався на підтримку розширення економічної присутності Китаю в Білорусі в лютому 2021 року, коли «він активізував свої зусилля, щоб затримати поглинання Білорусі Росією через Союзну державу», зазначає ISW.
Також не варто скидати з терезів глобальну ідею тоталітарних режимів: «Диктатури всього світу, єднайтеся!».
Очевидно, всі тези обґрунтовані в більшій чи меншій мірі.

Подпишитесь на новости