Японія поступилася місцем третьої економіки світу Німеччині

Японія за підсумками минулого року втратила статус третьої за величиною економіки світу. Вона поступилась місцем Німеччині й знаходиться відповідно на четвертій сходинці. Про це повідомляє японське відомство Kyodo з посиланням на дані уряду країни.

Номінальний валовий внутрішній продукт (ВВП) Японії без поправки на інфляцію становив 4,21 трлн долларів, тоді як у Німеччини цей показник — 4,5 трлн доларів.

Японські урядовці назвали причиною зменшення номінального ВВП, різке падіння минулого року вартості ієни відносно долара США.

За даними уряду, в четвертому кварталі минулого року економіка країни скоротилась на 0,1% порівняно з попереднім кварталом, або на 0,4% в річному вимірі через зменшення витрат домогосподарствами та підприємствами.

Приватне споживання, що становить більше половини японського ВВП, у жовтні-грудні впало на 0,2%, що стало падінням третій квартал поспіль. Домогосподарства борються зі зростанням вартості життя й падінням реальних доходів на фоні рекордної за останні понад 40 років споживчої інфляції в Японії, яка у 2023 році склала 3,1%.

Державні інвестиції в жовтні-грудні теж скоротилися на 0,7%, другий квартал поспіль.

Найбільшою економікою світу залишаються США із близько $27 трлн ВВП у 2023 році, на другому місці Китай, економіка якого становить практично $18 трлн. Але й в нього є проблеми.

Через санкції щодо китайських компаній, які хоче ввести ЄС, стан економіки Китаю може погіршитись.

Проблеми в економіці Піднебесної з введенням санкцій можуть посилитись, але вони й зараз існують.

Друга економіка світу з населенням понад 1,4 млрд демонструє повільне зростання, високий рівень безробіття серед молоді та хаос на ринку нерухомості. Це розчаровує інвесторів та насторожує економістів у всьому світі. Експерти знижують цільовий показник зростання економіки країни на весь рік нижче за офіційний рівень у 5%. Наразі у Китаю  величезний борг, який після світової фінансової кризи 2008 р. подвоївся і перевищив 300% ВВП і схоже, що керівництво країни не бажає йти на глибокі реформи, необхідні для виходу на більш жорстку траєкторію зростання. Найбільший девелопер Китаю China Evergrande має великі борги, Гонконзька фондова біржа призупинила торги акціями компанії.

Проблеми Китаю можуть негативно вплинути на світову економіку.  

“Спад китайської економіки “кидає тінь на перспективи глобального зростання” у 2024 р.”, — вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch.

На Китай припадає понад третина зростання світової економіки, тож будь-яке уповільнення відчують і за його межами.

Сотні великих світових корпорацій, таких як Apple, Volkswagen і Burberry, отримують значну частину своїх прибутків від великого споживчого ринку Китаю, і постраждають від того, що домогосподарства будуть менше витрачати. Наслідки цього відчують тисячі постачальників і працівників у всьому світі.

“Найбільше від цього постраждають великі експортери, такі як Австралія, Бразилія та кілька країн Африки”,- каже Роланд Раджа, директор Індо-Тихоокеанського центру розвитку при Інституті Лоуї в Сіднеї.

За його словами, понад 150 країн отримали китайські гроші й технології для будівництва доріг, аеропортів, морських портів і мостів. Прихильність Китаю до цих проектів може постраждати, якщо всередині країни збережуться економічні проблеми.

“Тепер китайські фірми й банки не виявлятимуть такої ж фінансової щедрості за кордоном, як це було раніше”, — каже він.

Дехто стверджує, що ослаблений Китай може спробувати відновити зіпсовані відносини зі США. Американські торговельні обмеження частково сприяли падінню китайського експорту до Америки на 25% минулого року, а міністерка торгівлі США Джина Раймондо нещодавно заявила, що американські компанії вважають Китай “непридатним” для інвестування через зростання ризиків.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Одессе проводятся обыски, оцеплены сквер и площадь: фото, видео

02.05.2017 - 13:56
Чтобы не допустить провокаций, 2 мая в Одессе силовые структуры пошли на превентивные меры. Соборная площадь и Куликово поле оцеплены, а у некоторых пророссийских активистов проводят обыски. О том, что ...

Появилось видео уничтожения опорного пункта террористов

28.06.2017
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин выложил ...

Дальнобойщики заблокировали переправу в Крым: видео

17.02.2017
На Таманском полуострове в Краснодарском ...