Як зберегти тепло в будинку?
До підприємства час від часу надходять звернення щодо невідповідної температури послуги з централізованого опалення в квартирі. В першу чергу, здійснюється перевірка подачі послуги від котельні на будинок, далі – перевірка роботи у внутрішньобудинковій системі. Також здійснюються заміри температури повітря в квартирі споживача, який звертається. Часто знаходять проблеми втрати тепла в самій квартирі.
Надаємо основні рекомендації, як зберегти тепло в квартирі і багатоквартирному будинку загалом.
- Опалювальні прилади та радіатори не можна захаращувати меблями, декоративними панелями чи іншими предметами.
- Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами:
- через двері та вікна,
- через дах,
- через зовнішні стіни.
Відповідно, їх варто утеплювати.
- Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
- Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
- Товстий килим знижує тепловтрати, які йдуть через підлогу.
- Слідкуйте за тим, щоб двері у під’їзд були герметично зачинені – це допоможе зберегти великий відсоток загальних втрат тепла в оселі.
- Якщо вікна в під’їзді побиті – теплоносій легко витікає через такі діри і його для обігріву будинку витрачається значно більше, ніж необхідно.
- Також є проблема, коли ваші сусіди знизу, зверху чи збоку мають індивідуальне опалення і не вмикають його, а гріються за рахунок тепла з Ваших стін, стелі чи підлоги.
- Справність внутрішньобудинкової системи опалення: якщо трубопроводи в будинку неізольовані – то витрачатиметься більше теплоносія для обігріву будинку, а якщо взагалі пошкоджені, — то можуть бути витоки, які призведуть до великих втрат теплоносія. Справність внутрішньобудинкової системи – це зона відповідальності управляючих компаній.
Тож радимо всім мати повагу один до одного, а також дбати про утеплення власної домівки. І пам’ятайте: багатоквартирний будинок – це спільна власність всіх власників квартир будинку. Тож дбайте про зберігання тепла у домівці разом.
Вінницяміськтеплоенерго
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)