Як «Вегас» і «Флорида» вийшли до фіналу Кубку Стенлі

Сьогодні вночі (за київським часом) у американському Далласі на стадіоні «Американ Ейрлайнс-центр» завершився шостий матч півфіналу Кубка Стенлі, в якому «Даллас Старз» приймав «Вегас Голден Найтс». Гра закінчилася розгромною перемогою гостей із рахунком 6:0, завдяки чому вони вийшли у фінал Кубка Стенлі.  Сьогоднішня перемога дозволила «Вегасу» виграти серію з рахунком 4-2.

Іншим фіналістом Кубка Стенлі стала сенсаційна «Флорида Пантерз», яка опинилася в півфінальній серії сильнішою за «Кароліну». Серію вона виграла з рахунком 4:0, але це оманлива перевага. Адже всі матчі завершилися з різницею лише в одну шайбу, більше того — в двох з них вирішальний гол забивався в додатковий час. В першому матчі «Флорида» закинула вирішальну шайбу аж в кінці 4-го овертайму — на 139:47 хвилині матчу!

Така пара фіналістів означає, що Кубок Стенлі матиме нового володаря трофею. Його за будь-якого результату фіналу завоює команда, яка ще ніколи його не вигравала. До цього обидві команди лише по одному разу в своїй історії грали у фіналі.

Підсумки другого раунду плей-офф у НХЛ

У Кубку Стенлі 16 травня завершилися матчі другого кола плей-офф — це півфінали конференцій. Останню путівку до фіналу конференцій (він же півфінал Кубку) виборола команда «Даллас Старз», яка у сьомому матчі серії перемогла «Сіетл Кракен» з рахунком 2:1. Причому, єдиний гол Даллас пропустив за 19 секунд до фінальної сирени. Рахунок серії, зрозуміло, 4:3.

У двобої «Вегас Голден Найтс» з «Едмонтон Ойлерз» з рахунком 4:2 перемогли американці. Зазначимо, що Едмонтон залишався у розіграші Кубку останньою командою з Канади. Сумно, адже в команді грають справжні зірки НХЛ — Драйзайтль і Макдевід. Ну і треба додати, що останній раз канадська команда вигравала Кубок Стенлі в далекому 1993 році. Тоді переміг «Монреаль Канадієнс».

«Кароліна Харрікейнз» легко пройшла «Нью-Джерси Девілз», перемігши у серії з рахунком 4:1.

У другому протистоянні східної конференції  «Флорида Пантерз» теж виграла серію у «Торонто Мейпл Ліфс» з рахунком 4:1.

Підсумки першого раунду плей-офф у НХЛ

На цьому етапі сталися дві сенсації. По-перше, вилетів чемпіон регулярної першості цього року «Бостон Брюінз», який програв команді «Флорида Пантерз», що виборала останню восьму путівку до розіграшу Кубку Стенлі у Східні конференції. І це при тому, що ведмеді в поточному сезоні встановили рекорд НХЛ за всю історію по кількості перемог і набраних очок в регулярці!

Командам знадобилося зіграти усі можливі сім матчів. У вирішальному пантери у гостях вирвали перемогу в овертаймі з рахунком 4:3. Причому ще за хвилину до кінця основного часу вони програвали…

По-друге, програли і володарі Кубку Стенлі минулого року — «Колорадо Евеланш». Їх з рахунком 4:3 у серії здолали «Сіетл Кракен» — команда, що впреше вийшла до плей-офф. І це теж вперше в історії НХЛ, коли діючого чемпіона в першому раунді долає новачок.

Окрім двох названих команд, в наступний раунд вийшли «Торонто Мейпл Ліфс» (здолали 4:2 «Тампу-Бей Лайтнинг»), «Кароліна Харрікейнз» (здолали 4:2 «Нью-Йорк Айлендерс»), «Даллас Старз» (здолали 4:2 «Міннесоту Вайлд»), «Вегас Голден Найтс» (здолали 4:1 «Виннипег Джетс»), «Едмонтон Ойлерз» (здолали 4:2 «Лос-Анджелес Кінгз»).

У парі «Нью-Джерси Девілз» — «Нью-Йорк Рейнджерс» рахунок в серії 4:3. В останній грі Джерсі взяв угору з рахунком 4:0.