Як часто потрібно відвідувати уролога?

Урологія — це делікатна, але дуже важлива галузь медицини. Чимало чоловіків соромляться вчасно звертатися до уролога — відвідують лікаря лише тоді, коли з’являються тривожні симптоми, які несила терпіти. Проте вчасні профілактичні огляди — дуже важливі. Про те, чому уролог у Львовітакий важливий фахівець, та як часто варто звертатися до лікаря, поговоримо в нашій статті. 

Тривожні симптоми: коли треба записатися до уролога негайно?

Відтягувати візит до уролога категорично неможна, якщо у вас:

  • Затримка або біль під час сечовипускання.
  • Зміна кольору або консистенції сечі (наприклад, наявність крові).
  • Часті сечові інфекції.
  • Біль в зоні паху, нижньої частини живота або в зоні нирок.
  • Наявність пухлин або наростів на статевих органах.
  • Проблеми з ерекцією або передчасна еякуляція. 

Існують певні захворювання та проблеми, які можуть розвинутися без явних симптомів. Це особливо стосується захворювань простати у чоловіків старше 40 років. Тому профілактичні відвідування уролога допоможуть виявити можливі проблеми на ранніх стадіях. До 40 років чоловікам рекомендується відвідувати уролога раз на два-три роки, якщо не виникає конкретних проблем. Після 40 — щороку, або за індивідуальним графіком.

Як відбувається консультація уролога?

Відвідування уролога, як і будь-якого іншого спеціаліста, має свою структуру та особливості. Якщо ви вперше звертаєтеся до уролога, корисно знати, як проходить консультація, щоб бути готовим і почуватися комфортно. Зазвичай, все відбувається так:

  • Анамнез. Під час консультації лікар почне зі збору анамнезу: запитає про ваші скарги, тривалість симптомів, наявність хронічних захворювань, операцій, травм тощо. Також може бути обговорене ваше сімейне медичне минуле.
  • Фізичний огляд. За необхідністю, уролог може провести фізичний огляд: огляд статевих органів, пальпація яєчок та простати.
  • Лабораторні та інші діагностичні дослідження. Лікар скеровує вас на ряд діагностичних процедур. Це може бути загальний аналіз крові та сечі, УЗД нирок тощо. 

На основі отриманих результатів лікар встановлює діагноз та обирає стратегію лікування, коректну у вашому випадку. А також назначить дату наступного візиту.

У підсумку, зауважимо: відвідування уролога – це стандартний медичний процес, спрямований на виявлення та лікування різних захворювань урогенітальної системи. Головне – вчасно звертатися за допомогою, не ігноруючи симптоми, і дотримуватися рекомендацій лікаря. Будьте здорові!

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Саакашвили и журналистка, которая о-о-очень хочет задать ему вопрос (видео)

13.11.2015 - 16:39
Вчера, 12 ноября Винницу посетил Михаил Саакашвили. Он поговорил о курсе Украины, реформах, низкой явке людей на выборы и призвал не отсиживаться по домам, а прийти 15 ноября на избирательные ...

Как бойцовый цыпленок крупную птицу прогнал (видео)

16.12.2015
Тот самый случай, когда размер ...

В Виннице взяли ОПГ, вооруженную пистолетом Макарова, тепловизором и набором отмычек (видео)

10.11.2016
Винницкие правоохранители задержали группу «профессиональных» ...