Ізраїль відкликав дозвіл на виїзд українців з Гази

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прибув у суботу, 14 жовтня, щоб узяти участь у проведенні евакуації українських громадян, які перебувають у Секторі Газа, але за дві години до евакуації українців та іноземців із сектору Гази з незрозумілих причин МЗС Ізраїлю повідомили, що не гарантують безпеку і відкликають цей дозвіл.

Про це в ефірі телемарафону заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами омбудсмена, в Секторі Газа на порятунок чекає 243 громадянина України, це жінки та діти.

Омбудсмен повідомив, що у Секторі Газа немає світла, проблеми з водою, їжею, ліками, а також немає мобільного зв’язку.

«І цей коннект з нашими громадянами він теж втрачається. Станом на сьогодні в нас 243 людини наших громадян, які потребують евакуації, а ми розуміємо, що ця цифра точно не остаточна, вона буде зростати. Щодо сьогоднішньої ситуації по Ізраїлю, дійсно, вчора був офіційно підкріплений документально дозвіл на евакуацію громадян України, як і інших громадян іноземних держав, які повинні перетнути пункт перетину Рафах. Це фактично єдиний пункт перетину, який може застосовуватися для евакуації цивільного населення і громадяни іноземних країн могли вийти на територію Єгипту. Сьогодні за дві години до цієї евакуації з незрозумілих причин МЗС Ізраїлю повідомило про те, що вони не гарантують безпеку і відкликають цей дозвіл. Уже є офіційна заява від нашого МЗС, наш посол надіслав офіційно ноту протесту. За нашою інформацією, так само зробили або планують зробити ще низка країн. Ми не розуміємо, чому не дозволяють евакуацію громадянам України, як і решті громадян іноземних держав. Тим більше що всі наполягають на тому, що в першу чергу евакуацію запросили жінки і діти», — повідомив Лубінець.

Він додав, що сам пункт пропуску з боку Єгипту відкритий.

Ізраїль збирається атакувати сектор Гази, щоб знищити ХАМАС і взяти цю територію під контроль. Мирним жителям надали час задля того, щоб вони виїхали в іншу частину країни. Паралельно країни світу намагаються допомогти своїм громадянам виїхати з Гази.

З чим пов’язана відмова випускати українців, незрозуміло. Якщо в найближчий час питання не буде вирішене, то матимемо скандал. Бо на фоні тотальної підтримки Україною Ізраїлю такі дії його влади знову нагадують про недружню політику Нетаньяху, що він запроваджував до нашої держави.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Динамо» победило «Александрию»: видеообзор

18.08.2018 - 22:14
Гол Виктора Цыганкова отменным ударом из-за пределов штрафной площадки оформил четвертую подряд победу «Динамо» в чемпионате страны. На сей раз над «Александрией», которая шла после четырех туров первенства на первом ...

Ярмоленко, Кучер и Луческу дисквалифицированы (видео)

06.05.2016
Сегодня Контрольно-дисциплинарный комитет Федерации футбола ...