Ізраїль схвалив план наступу на Ліван

Глава Північного командування ЦАХАЛу генерал-майор Орі Гордін і глава Оперативного управління Генштабу генерал-майор Одед Басюк 17 червня схвалили плани наступу на територію Лівану. Про це повідомляє Times of Israel.

Таким чином, якщо буде ухвалено політичне рішення про такий наступ, то план, як це робити, вже існує.

Також ухвалено рішення про «прискорення готовності військових сил на місцях».

Зазначається, що ця заява була зроблена на тлі неодноразових атак Хезболли і союзних їй палестинських терористичних угруповань на північ Ізраїлю, що викликає побоювання розширення бойових дій.

Якщо дипломатичні зусилля не принесуть результатів, ЦАХАЛ розпочне військову операцію, щоб витіснити Хезболлу на північ.

Ми дуже близькі до того моменту, коли ухвалимо рішення змінити правила гри щодо «Хезболли» і Лівану, — попередив міністр закордонних справ Ізраїлю Ізраїль Кац.

Також повідомляється, що винищувачі завдали ударів по кількох цілях Хезболли на півдні Лівану, в тому числі по об’єктах інфраструктури в Тайбі, Одайсе і Джеббані, а також по будівлі в Айта аш-Шаб.

Перед цим Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що в середу, 12 червня, Ліван випустив по країні 160 ракет, і близько 90 ракет з них перетнули кордон північної частини Ізраїлю. Кілька ракет були перехоплені засобами протиповітряної оборони, але решта впали, і внаслідок ракетного обстрілу виникло кілька пожеж.

А вже 13 червня Армія оборони Ізраїлю розпочала операцію в західній частині палестинського міста Рафах. Операція почалася із застосування важкої артилерії, бомбардувань, ударів з вертольотів та кораблів по об’єктах терористичної інфраструктури на захід від міста.

Палестинські джерела повідомляли про бомбардування ВПС у стилі «вогняного поясу» в Західному Рафіасі, включаючи інтенсивну стрілянину. Також літаки застосовували протибункерні бомби. Потім у ці райони пішли танки. Зверху їх супроводжували ударні дрони, усуваючи на шляху загрозу для сил. В арабських джерелах повідомили, що операція розпочалася після того, як ХАМАС відхилив пропозицію щодо припинення вогню.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Донецке народ смешал Януковича с грязью: видео

27.11.2016 - 01:39
На улицах Донецка местных жителей телевизионщики одного из сепаратистских телеканалов опросили на тему того, что они думают о пресс-конференции в Ростове Виктора Януковича. По сути же люди высказались по-поводу того, ...

Парасюк и Гелетей подрались возле Рады: видео

17.10.2017
Депутат Владимир Парасюк вновь «отметился» ...