Італія першою у світі заборонила доступ до ChatGPT

В Італії заборонили доступ до чат-боту СhatGPT після витоку, якого припустився штучний інтелект, розроблений OpenAI. Про це 31 березня повідомила прес-служба Національного управління із захисту персональних даних.

В результаті збою в нейромережі користувачі могли бачити чужі повідомлення, прізвища, імейли та платіжну інформацію платних підписників сервісу.

Італійський регулятор заявив, що OpenAI не має правової основи, що виправдовує масовий збір і зберігання персональних даних.

Крім того, регулятор стурбований відсутністю фільтра для перевірки віку користувачів, що наражає неповнолітніх на ризик отримати відповіді, абсолютно не відповідні їх рівню розвитку.

Компанія OpenAI має 20 днів, щоб відреагувати на рішення влади Італії. Якщо вона цього не зробить, їй загрожує штраф у розмірі 4% річного обороту або 20 мільйонів євро, залежно від того, що виявиться більшим.

Італія стала першою країною у світі, де заборонено доступ до чат-боту.

Нагадаємо, у лютому чат-бот із штучним інтелектом ChatGPT став доступним в Україні.

Що це взагалі таке?

ChatGPT – це пошукова система, здатна реагувати на запит користувача відкритою відповіддю, а не звичайним переліком сайтів. Чат-бот працює на мовній моделі штучного інтелекту GPT3.5. Цей алгоритм, запевняють розробники, може виконувати будь-які завдання.

Успіх ChatGPT пояснюють умінням відповідати максимально наближеній людській мові і, що не менш важливо, контекстуально розуміти свого співрозмовника. Такі можливості чат-бот отримав від мовної моделі (LLM), яка навчалася за допомогою величезних обсягів даних. Для ChatGPT такими масивами даних стали Reddit (сайт, що поєднує соцмережу та форум) та Twitter, де штучний інтелект аналізував публікації користувачів, щоб відповідати максимально наближено до людини.

Популярність чат-бота розвивалася дуже швидко. За місяць ChatGPT мав 100 млн. активних користувачів. Для порівняння: TikTok знадобилося дев’ять місяців після глобального запуску, щоб охопити аналогічну кількість користувачів, Instagram – 2,5 роки.

Головна загроза для Google пов’язана з рекламою, яка приносить материнській компанії Alphabet понад 80% доходів. Корпорація боїться втратити частину ринку на тлі очевидної переваги ChatGPT, яка полягає у відсутності реклами та посилань на інші сайти (принаймні на цьому етапі).

Штучний інтелект здатний перебрати на себе роботу 300 мільйонів людей у розвинених країнах. Такого висновку дійшли експерти інвестиційного банку Goldman Sachs.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ярмоленко, Кучер и Луческу дисквалифицированы (видео)

06.05.2016 - 21:00
Сегодня Контрольно-дисциплинарный комитет Федерации футбола Украины изучил вопрос массовой драки между игроками «Шахтера» и «Динамо» в последнем туре Премьер-лиги. Тогда, напомним, фактически резервным составом горняки со счетом 3:0 обыграли киевлян, ...

Шахтер проиграл Александрии, смотреть видеообзор

17.11.2017
16-й тур чемпионата подарил сенсацию ...