Іран запросив у РФ ізотопи для створення боєголовок, – FT
У серпні 2024 року делегація іранських фахівців, які мають стосунок до ядерної програми Ірану, таємно відвідала кілька російських науково-дослідних центрів. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на листування, документи на поїздки та матеріали іранських і російських компаній.
Делегацію очолив 43-річний фізик Алі Калванд з організації SPND, яка підконтрольна Міноборони Ірану та, на думку США, пов’язана зі створенням ядерної зброї. Разом із ним були представники іранської контррозвідки та компанії DamavandTec, що перебуває під санкціями.
У листах до російських постачальників Калванд просив про передачу тритію — ізотопу, здатного посилювати ядерні заряди. Також ішлося про інші радіоактивні речовини, зокрема стронцій-90 і нікель-63. Всі ці матеріали перебувають під міжнародним експортним контролем.
Гості з Ірану відвідали підприємства, які виготовляють компоненти подвійного призначення, зокрема електронні прискорювачі та обладнання, що може використовуватися для симуляції ядерного вибуху.
Офіційних підтверджень щодо укладення угод наразі немає. Проте сам візит і запити на купівлю заборонених матеріалів, на думку західних експертів, вказує на ризик поглиблення ядерної співпраці між Тегераном і Москвою.
Подпишитесь на новости
























