Іран розширив претензії в Ормузькій протоці
Іран оголосив про розширення своєї зони контролю в Ормузькій протоці та заявив, що вона нібито охоплює акваторію поблизу еміратського порту Фуджайра. В Об’єднаних Арабських Еміратах ці претензії відкинули, назвавши їх спробою Тегерана нав’язати нову реальність після війни. Про це повідомляє Hürriyet Daily News.
Нещодавно створене в Ірані Управління протоки Перської затоки оприлюднило карту так званої «регуляторної юрисдикції» у протоці. Іранська сторона заявляє, що кораблі повинні отримувати дозвіл Тегерана для проходу через цю територію.
За твердженням Ірану, зона контролю простягається від району Кух-і-Мубарак до південних вод біля Фуджайри, а також охоплює ділянку між островом Кешм і еміратом Умм-ель-Кайвайн.
Фуджайра має стратегічне значення для ОАЕ, адже саме через цей порт країна експортує нафту в обхід Ормузької протоки. Тут розташована важлива нафтова інфраструктура.
Радник президента ОАЕ Анвар Гаргаш різко розкритикував заяви Тегерана. За його словами, претензії Ірану на контроль над Ормузькою протокою чи морським суверенітетом Еміратів є «не більше ніж фантазіями».
Після початку війни 28 лютого Іран фактично посилив контроль над Ормузькою протокою та заявляє, що судна мають погоджувати прохід із його військовими.
Як відомо, після початку війни ОАЕ прискорили будівництво нового нафтопроводу до Фуджайри, який має суттєво збільшити можливості експорту нафти в обхід стратегічної протоки. І сьогоднішні нові зазіхання Ірану аж ніяк не можуть влаштувати ОАЕ.
Подпишитесь на новости
























