Іран хоче переговорів зі США щодо ядерної угоди

Іран тримає відкритими дипломатичні канали для переговорів зі США стосовно відновлення Спільного всеосяжного плану дій та скасування санкцій проти Тегерана, повідомив представник іранського МЗС Насер Канані.

Про це пише IRNA у понеділок, 8 липня.

«Наші дипломатичні канали відкриті різними способами», — зазначив Канані.

Зауважується, що непрямі переговори Тегерана з Вашингтоном вже відбулися. Деталі переговорів будуть оголошені в разі потреби, додав представник МЗС.  

Канані наголосив, що нині Тегеран перебуває «у хорошому стані для майбутніх переговорів», мовляв, завдяки фундаменту, закладеному колишнім президентом Ірану Ібрахімом Раїсі, який загинув у травні 2024 року.

Насправді, навряд чи Раїсі прагнув переговорів, це просто дипломатичний реверанс… А ось новий президент може бути зацікавлений у перемовинах. Це може бути вигідним і Україні, адже США вільні будуть включити в опцію домовленостей відмову Ірана від допомоги Росії у війні.

Нагадаємо, 6 липня ліберал Масуд Пезешкіян здобув перемогу і став дев’ятим президентом Ірану. 

Реформіст Пезешкіян дістав підтримку 16,4 млн іранців, а його конкурент консерватор Саїд Джалілі набрав 13,4 млн голосів.

У першому турі дострокових виборів президента Ірану кандидати не могли подолати необхідний для перемоги поріг 50%. Тоді Пезешкіян набрав 10,4 млн голосів проти 9,4 млн у Джалілі. Явка виборців склала 40%. 

З огляду на те, що ніхто не подолав рубіж у 50%, у країні було призначено другий тур президентських виборів.

Масуд Пезешкіян виступає за діалог Заходом. Він обіцяв, що його адміністрація працюватиме над тим, щоб спробувати зняти санкції та відновити економіку.

Як відомо, вибори в Ірані почалися після загибелі попереднього президента Ібрагіма Раїсі внаслідок аварії гелікоптера.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Нацгвардия под Кропивницким жестко задержала ветеранов «Донбасса»: видео

28.06.2017 - 02:21
В Кировоградской области в селе Бережинка под Кропивницким произошли столкновения бойцов Нацгвардии с людьми из внутреннего корпуса батальона «Донбасс» и айдаровцами. Силовики жестко упаковали последних в автобус. Правда, позже его ...

Мэр Дрогобыча Кучма избил активиста: видео

04.06.2018
Во Львовской области мэр Дрогобыча ...

В Бразилии акула откусила юноше половые органы: видео

04.06.2018
Жуткая трагедия произошла на одном ...