Ілон Маск будує шпигунську супутникову мережу

Компанія SpaceX будує мережу із супутників-шпигунів для розвідувального агентства США. Про це агентству Reuters повідомили п’ять джерел, знайомих із програмою.

Мережа будується в рамках контракту на $1,8 млрд, підписаного 2021 року з Національним розвідувальним управлінням, розвідагентством, яке керує супутниками-шпигунами.

Вона складатиметься із сотень супутників на низьких орбітах і зможе фотографувати поверхню Землі. Очікується, що в разі успіху програма значно розширить здатність уряду та військових США швидко виявляти потенційні цілі для військових ударів майже в будь-якій точці земної кулі.

Невідомо, коли нова мережа супутників буде запущена і які ще компанії беруть участь у програмі за власними контрактами.

Нагадаємо, у США почали розслідування щодо компанії SpaceX Ілона Маска через повідомлення про застосування супутникового інтернет-сервісу Starlink російськими військами в Україні.

Маск назвав ці повідомлення «помилковими», заявивши, що його підприємство SpaceX не продає Росії ці термінали.

«У ряді неправдивих новин стверджується, що SpaceX продає термінали Starlink Росії. Це категорично неправильно. Наскільки нам відомо, жоден Starlink не був проданий Росії прямо або побічно,» — написав він.

Але це маніпуляція, бо ніхто й не стверджував, що SpaceX продає термінали Starlink Росії. Мова йшла, що вони потрапляють в РФ через треті країни.

У коментарях у Маска запитали, чи дізнається компанія, якщо термінал активований в Росії. «Супутники Starlink не закриватимуть зв’язок в Росії», — відповів мільярдер.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Смартфоны с двумя экранами уже начали продавать: видео

05.03.2017 - 18:28
Рынок китайских смартфонов не перестает удивлять. Что же на этот раз они такого придумали, чтобы удивить нас? В продажу поступил смартфон с двумя экранами – фронтальным и задним. Называется он ...