Європарламент запропонував нові санкції проти РФ

Депутати Європарламенту закликали Євросоюз прискорити ухвалення 10 пакету санкцій проти Росії. Про це йдеться в ухваленій резолюції ЄП, за яку у четвер, 2 лютого, проголосували 489 євродепутатів, проти висловилися – 36, ще 49 – утрималися.

«Парламент також закликає запровадити санкції щодо таких компаній, як Лукойл та Росатом, які все ще присутні на ринку ЄС… Резолюція повторює заклики депутатів Європарламенту до негайного та повного ембарго на імпорт ЄС викопного палива та урану з Росії», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у Європарламенті запропонували остаточно поховати спільні із Росією газові проекти. Йдеться про повну відмову не лише від газопроводу Північний потік-2, а й від Північного потоку-1.

Також євродепутати пропонують розширити перелік персональних санкцій ЄС проти Росії. До нього пропонують включити осіб, причетних до депортацій українців на окупованих територіях та організації фейкових референдумів.

Євросоюз працює над 10 пакетом санкцій проти Росії. Але поки що проект майбутніх обмежень недостатньо сильний, сказав глава МЗС Дмитро Кулеба на брифінгу у вівторок, 31 січня.

Він зазначив, що тема санкцій буде однією із ключових на саміті Україна-ЄС, який пройде цього тижня.

«Ми працюємо зараз з усіма державами-членами, щоб 10 санкційний пакет включав і ядерні санкції, і ракетні санкції, і пропагандистські санкції. Тобто, санкції проти всіх ключових для російської військової машини та економіки секторів», – сказав Кулеба.

При цьому він визнав, що напрацьований ЄС проект пакету санкцій поки що недостатньо сильний.

«Станом наразі те, що я бачу в роботі на рівні ЄС, не є, на нашу думку, проект десятого пакета досить сильним. Але ще є час для його зміцнення, його посилення. Я думаю, що ми отримаємо необхідний нам результат» , – зазначив голова МЗС.

Кулеба також прокоментував можливе блокування санкцій з боку Угорщини.

«ЄС має знайти аргументи та важелі, щоб Угорщина приєдналася до сильного 10 санкційного пакету», – резюмував глава МЗС.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Крошечный фонарик питается от тепла рук (видео)

20.11.2015 - 17:08
Термоэлектрический генератор часто используют для производства электричества. Удивительно, но тепла ваших рук вполне достаточно для зарядки небольшого фонарика. Небольшой фонарик, под названием Lumen, преобразует температуру тела в свет. Его термоэлектрический генератор ...

Мужики сделали и успешно испытали мусоромет (видео)

26.07.2015
Лучшие инженеры бьются над тем, ...

«Динамо» разгромило «Волынь»: видео голов

27.11.2016
Киевское «Динамо» одержало четвертую победу ...