Єврокомісар висловився про спроби Угорщини заблокувати 50 млрд євро для України

Угорщина одноосібно не зможе заблокувати збільшення бюджету Європейського Союзу, зокрема для виділення Україні пакета у 50 мільярдів євро на чотири роки. Про це заявив єврокомісар із питань фінансів Йоганнес Ган, передає EUobserver

Політик відкинув повідомлення ЗМІ про те, що Європейська комісія нібито обговорює розмороження частини коштів для Угорщини в обмін на її підтримку бюджетного перегляду ЄС до 2027 року.

«Нас не шантажуватимуть», — заявив єврокомісар, додавши, що Єврокомісія має обхідні шляхи для затвердження переглянутого бюджету, які не потребують підтримки Угорщини.

«Ми можемо знайти рішення, яке стосується лише 26 країн-членів ЄС. Можуть бути певні затримки, якщо нам доведеться застосовувати різні заходи. Але, врешті-решт, я впевнений, я переконаний, що нас не зупинити», — сказав Ган.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ країн ЄС не змогли домовитись про виділення траншу в 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для військової допомоги України. Причиною стала Угорщиною.

Крім того, уряд Угорщини пригрозив накласти вето на початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС, доки не будуть виконані угорські вимоги щодо мови освіти.

Наприкінці жовтня голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель відповів прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, який порівняв членство в ЄС з радянською окупацією. Під час конференції Європа та мир Боррель заявив, що ніхто не зобов’язує Угорщину бути членом ЄС.

Боррель зазначив, що Угорщина знає про окупацію ще з радянських часів.

«Чесно кажучи, я не бачу жодної подібності між радянською окупацією Будапешта і тим, що відбувається в Берлямоні (штаб-квартира Єврокомісії — ред.). Я не бачив жодного танка там. Ніхто не зобов’язує Угорщину бути членом ЄС», — зазначив Боррель.

Таким чином голова дипломатії ЄС відреагував на заяву Орбана у день річниці антирадянської революції в Угорщині 1956 року. Тоді прем’єр звинуватив Євросоюз у спробах позбавити його країну самобутності та нав’язати їй ліберальну демократію. Таку ідеологію угорці нібито відкидають.

Угорщина дратує багатьох в Європі, адже всі бачать, що країна рухається до тоталітаризму, згортання демократії, а головне — її влада і словом, і ділом підтримує фашистську Росію. Глава МЗС Сійярто регулярно їздить на зустрічі у Москву, Орбан в Китаї спілкується із Путіним і називає війну спецоперацією.

Щодо України, то Орбан закликає припинити допомогу нашій країні, що означає віддати нас на фізичне знищення сучасним фашистам.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Новый клип Шакиры стал хитом: видео

18.09.2017 - 23:38
Новый клип Шакиры собирает миллионы просмотров. 40-летняя певица из Колумбии презентовала новый клип, снятый вместе с исполнителем Ники Джемом на песню Perro Fiel. За три дня видео успело собрать на ...

Появилось видео столкновения поезда с электричкой в Москве

09.04.2017
Из-за пьяного, который переходил ЖД-пути ...

В Ростове прогремел взрыв: видео

06.04.2017
Утром 6 апреля произошел взрыв ...

Украина разработала радар, способный видеть стелс-самолеты: видео

23.03.2017
В Украине завершилась разработка новой ...