ЄС заборонив надавати росіянам потужності для зберігання газу

Європейський союз у рамках 10 пакету антиросійських санкцій запровадив заборону на надання громадянам та юридичним особам із РФ потужностей для зберігання газу на території ЄС. Про це йдеться у заяві Ради ЄС, опублікованій 25 лютого.

Виняток робиться для інфраструктури зрідженого газу (ЗПГ).

Зазначається, що такий захід дозволить захистити надійність постачання газу до Євросоюзу та уникнути використання РФ постачання газу як зброю та ризиків маніпуляцій на ринку.

Наразі сховища ПГ Європи заповнені на 64,81% або на 20,25% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років. У них міститься 70,22 млрд куб. м газу.

Також повідомлялося, що у 2022 році Європа рекордно збільшила закупівлі зрідженого газу. Країни ЄС імпортували 121 млн тонн ЗПГ, що на 60% більше у порівнянні з 2021 роком.

Запроваджені Євросоюзом санкції щодо Росії дієві і справді впливають на економіку країни-агресора. Про це сказав глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час виступу в Європарламенті в середу, 15 лютого.

«Санкціям потрібен час для досягнення ефекту, але вони дійсно дієві. Приміром, Росія на 45% технологічно залежить від Європи. Вони намагаються, але їхні автомобільні заводи втратили 80% своєї потужності. Так, рубль штучно тримають сильним, але російська економіка заплатить дуже високу ціну за цю війну (в Україні. – Ред.)», – заявив Боррель.

За його словами, «зараз наша мета – послабити російську економіку, і ми цього вже досягли». Боррель нагадав, що за січень цього року доходи РФ від продажу нафти і газу впали на 46% порівняно з тим самим місяцем 2022 року.

«Ми більше не залежимо від Росії. Одним із великих успіхів стало те, що ми зменшили нашу величезну залежність від Росії майже до нуля», – підкреслив глава дипломатії ЄС.

Він підкреслив, що в особі Європи росіяни втратили свого головного енергетичного клієнта, а знайти альтернативного буде непросто, «майже неможливо, бо Китай далеко».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Трофеи, изъятые в Кривом Торце: фото, видео

14.03.2017 - 00:30
По итогам сегодняшней отработки ряда населенных пунктов на линии разграничения, в ходе которой в Кривом Торце были задержаны 43 человека, принимавших участие в блокаде, МВД продемонстрировало изъятое у них оружие. ...

Мейвезер с большим трудом победил МакГрегора: видео

27.08.2017
Прошедший 27 августа в американском ...

Говорухин заявил, что слово «россияне» звучит отвратительно: видео

17.11.2016
Недавно президент России Путин предложил ...