ЄС озброїть Україну на €21 млрд за 2024 рік

Країни Євросоюз передбачили 21 млрд євро на військову підтримку України у 2024 році. По це сказав глава європейської дипломатії Жозеп Боррель за підсумками зустрічі міністрів оборони країн ЄС у середу, 21 січня.

За його словами, за два роки війни Україна отримала від країн-членів ЄС та європейських інститутів військову допомогу на загальну суму у 28 млрд євро. А сьогодні на зустрічі міністрів оборони порушувалося питання зобов’язань щодо подальшої допомоги Україні у 2024 році.

«Згідно зі списком, наданим державами-членами, йдеться про 21 млрд євро на військову підтримку України, закладених до бюджетів на 2024 рік», – заявив він і підкреслив, що це мінімум, бо ще не всі країни надали дані щодо планів допомоги Україні на цей рік.

За словами Борреля, у будь-якому разі «йдеться про 21 млрд на цей рік порівняно з 28 млрд у попередні два роки».

Нагадаємо, сьогодні п’ятеро європейських лідерів, серед яких канцлер ФРГ Олаф Шольц, звернулися до держав-членів ЄС із закликом посилити військову підтримку України.

А напередодні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європа має бути готовою більше вкладатись у допомогу Україні, якщо ослабне підтримка з боку США.

Нещодавно прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак у Києві заявив, що королівство надасть Україні поточного року військову підтримку на суму 2.5 млрд. фунтів стерлінгів (3 млрд. доларів).

Бельгія планує надати 611 млн євро військової допомоги Україні у 2024 році та має довгострокове зобов’язання підтримувати модернізацію українських сил. Про це 22 січня повідомив міністр оборони України Рустем Умєров за результатами телефонної розмови з міністром оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Нагадаємо, 19 грудня 2023 року президент України Зеленський нагадав суми обіцяної допомоги від інших країн-партнерів:

  • Бельгія – 1,7 млрд євро
  • Данія – 4,2 млрд євро
  • Південна Корея – 2,3 млрд євро
  • Нідерланди — 2,5 млрд євро
  • Латвія, Литва – сотні мільйонів євро
  • Норвегія – 7,5 млрд євро
  • Франція – 2 млрд євро
  • Німеччина – 8 млрд євро
  • Швеція – більше 500 млн євро
  • Японія – багатомільярдна допомога.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Прокол на съезде у Тимошенко: видео

23.01.2019 - 20:21
На вчерашнем съезде партии «Батькивщина», где проходило выдвижение Юлии Тимошенко в президенты, журналисты сняли на видео, как аниматоры, работавшие на мероприятии, руководят делегатами и гостями. Они в командно-приказном тоне заставляли ...

«Лестница в небо», — невероятный фейерверк, поражающий воображение

21.12.2015
Китайский мастер-пиротехник, живущий сейчас в ...

Смартфоны с двумя экранами уже начали продавать: видео

05.03.2017
Рынок китайских смартфонов не перестает ...