ЄС одноголосно схвалив виділення 50 млрд євро для України

Лідери Євросоюзу під час позачергового засідання Європейської Ради схвалили виділення для України 50 млрд євро в межах програми Ukraine Facility. Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель у Twitter в четвер, 1 лютого.

«Ми домовились. Єдність. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 млрд євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту», – написав Мішель.

За декілька годин до цього Мішель ще вів перемовини.

«Останній відлік до саміту Європейської Ради. Консультації тривають», – зазначив він і виклав фотографію, на якій за столом сидять сам Мішель, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр-міністри Угорщини, Італії та Франції Віктор Орбан, Джорджа Мелоні та Еммануель Макрон, а також канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Як відомо, у грудні 2023 року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на «мегапакет», який включав 50 млрд євро для України на чотири роки, видатки на міграційні програми, фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони. До розгляду цього документа лідери ЄС повернулися саме 1 лютого.

Також ЗМІ повідомляли, що Євросоюз готовий виключити Орбана з процесу голосування у блоці, якщо той продовжить перешкоджати виділенню допомоги Україні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Взрывы в метро Санкт-Петербурга: много погибших (видео)

03.04.2017 - 15:43
Во время серии взрывов сразу на нескольких станциях метро Санкт-Петербурга много погибших и раненых. В частности, в результате взрыва на станции «Технологический институт» погибли минимум 5 человек, еще 50 ранены. ...

Крыса отнимает у кота миску с молоком (видео)

18.03.2016
Крысы всегда отличались умом и ...

В Харькове пылает Апелляционный админсуд: видео

22.08.2017
В Харькове пылает здание Апелляционного ...

Возле Луны пролетели три загадочных объекта: видео

29.04.2018
На относительно близком расстоянии от ...