Є загроза загубити молоде покоління спортсменів, – Беленюк

Жан Беленюк вкотре розкритикував наказ Мінмолодьспорту щодо заборони українським спортсменам та тренерам брати участь у змаганнях, до яких допущені росіяни та білоруси.

Олімпійський чемпіон вважає що цей крок аж ніяк не зашкодить країнам-агресоркам, натомість може мати негативні наслідки для самої України.

«Це ненормально, коли вони так приймають подібні рішення. Це безпрецедентне рішення в історії нашої держави. Ризики та вплив на сферу спорту можуть бути не те, що непередбачувані, а зі знаком «мінус».

У тому плані, що ми можемо втратити цю сферу взагалі. Тому що в нас є перспектива загубити молоде покоління спортсменів, адже вони не знають, яким чином ситуація буде розвиватися.

Зараз велика кількість спортсменів, особливо молодих, які виїхали з території України, перебувають на територіях інших держав. І в них є можливість почати виступати за нову збірну. Тому що вони ніколи не виступали за Україну на міжнародних змаганнях. І це дозволяє їм без проблем змінити спортивне громадянство.

Вони зараз будуть бачити, яка поточна ситуація, коли нічого невідомо, перспективи невідомі, ніхто ні з ким нічим не ділиться, не комунікує, а просто забороняє спортсменам брати участь у змаганнях, де присутні росіяни та білоруси.

Вік спортсмена дуже короткий та стрімкий, і всі спортсмени зацікавлені в тому, щоб реалізувати себе на міжнародній арені. Якщо ніхто не відповідає на питання, а намагається приймати тишком-нишком подібні накази та потім ніяким чином їх не комунікувати, то про що може йти мова?

Міжнародний Олімпійський комітет зі своєї сторони починає тиснути та говорити, що вони будуть підтримувати тих спортсменів, які попри заборону держави будуть намагатися взяти участь у змаганнях. Тим самим чином намагаються вбити клин між державою і спортсменами», – цитує Беленюка 24 Канал.

Україна повинна бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі тільки в крайньому разі. Про це Жан Беленюк заявляв ще в лютому.

За словами спортсмена і депутата Верховної Ради, наша країна має передусім зробити так, щоб МОК відмовився від ідеї повернення росіян на спортивні арени.

«Я сприймаю бойкот як останній жест відчаю у разі, якщо ніхто нас не почує. Я за те, щоб працювати і домогтися того, щоб не нам потрібно було це бойкотувати. Це буде виглядати як політична поразка саме України на цьому фронті. Вийде так, що ми бойкотуємо, а представники Росії та Білорусі змагаються і досягають своїх поставлених цілей, вклинюючи свою пропаганду, використовуючи цей майданчик.

Тому нам потрібно формувати коаліцію солідарних з Україною країн. Ми бачимо, що такі країни існують, і вони на різних рівнях демонструють готовність долучитися до обговорення бойкоту. Але якщо працювати над цим питанням у такому вигляді, щоб МОК зрозумів, що долучаючи представників Росії та Білорусі, він втрачає набагато більше, ніж отримує від цього долучення, то з боку самої цієї організації їм не буде жодного сенсу йти на такий ризик, тому що це буде досить болісний удар для них.

Тож нам треба задіяти всі варіанти, щоб показати, що, ігноруючи позицію України, МОК втрачає набагато більше, ніж йдучи на поступки Росії та Білорусі», – сказав тоді Беленюк в інтерв’ю FanDay.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Собачка учит младенца ползать (видео)

08.04.2016 - 06:00
На этом видео собачка пытается показать маленькой девочке, как правильно передвигаться по полу, если ты пока не научился ходить. Старания животного, на первый взгляд, выглядят смешными. Но только личным примером ...

Бандера добрался и до Винницы (видео)

07.12.2015
Человек, совсем недавно взорвавший интернет ...

«Шахтер» снял видео об игре с казаками на Донбасс-Арене под флагом Украины

22.12.2017
Исполнительный продюсер студии анимации Baraban ...

Террористы ДНР получили гламурное оружие ПП «Оплот»: видео

07.07.2018
На оккупированной части Донбасса кризис. ...