ХАМАС готував другий масований напад на Ізраїль, − WP

Бойовики ХАМАС готувалися після успіху першої атаки просунутися протягом другої атаки вглиб країни до великих міст. Про це повідомляє видання The Washington Post з посиланням на колишніх та діючих співробітників розвідки та служб безпеки із чотирьох країн Заходу та Близького Сходу.

Штурмові групи ХАМАС під час атаки 7 жовтня проникли вглиб ізраїльської території до міста Офакім, розташованого посередині між сектором Газа та Західним берегом річки Йордан (приблизно за 25 кілометрів від кордону сектора).

Джерела стверджують, що в одного із загонів бойовиків знайшли розвіддані та карти, які вказують на те, що терористи готувалися наступати аж до кордону із Західним берегом. 

У ХАМАС покладали надії, що дії бойовиків, які влаштували масове вбивство та захоплення заручників, викличуть потужну відповідь з боку Ізраїлю, у тому числі наземну операцію в секторі Газа, а також спровокують насильство на Західному березі річки Йордан та призведуть до більш масштабного конфлікту у всьому регіоні.

Лідери ХАМАС не сподівалися масштабності власної атаки і що майже всі штурмові групи досягнуть своїх цілей. Бойовики вбили близько 1200 осіб та взяли в заручники близько 240 осіб.

Під час контратаки ізраїльські військові вбили близько півтори тисячі бойовиків. Проте, багато бойовиків ХАМАС, які беруть участь у нападі, змогли повернутися в сектор Гази на автомобілях, мотоциклах та викрадених гольф-карах.

Ізраїльські військові збережуть контроль над Сектором Гази після завершення військової операції в анклаві, але мови про те, щоб там розмістили міжнародні сили, немає. Про це, нагадаємо, 10 листопада заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, повідомляло видання The Times of Israel.

«Сили ЦАХАЛу залишаться контролювати смугу, ми не віддамо її міжнародним силам», — заявив він на зустрічі з мерами прикордонних міст Гази.

Мери сказали Нетаньяху, що хочуть отримати іншу реальність у сфері безпеки після закінчення війни, і закликали його не погоджуватися на припинення вогню доти, доки не буде вбито останнього терориста в Газі.

Нетаньяху пообіцяв мерам, що уряд надасть прикордонним містам Гази економічну допомогу, щоб компенсувати збитки, завдані під час нападу 7 жовтня.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Наркоман на «Жигулях» гонял по зданию казанского аэропорта: видео

23.12.2016 - 21:35
По пассажирскому терминалу международного аэропорта Казани, столицы Татарстана (РФ), на «ВАЗ-2115» катался 40-летний частный детектив, ранее работавший в правоохранительных органах республики. На большой скорости он пробил стеклянную стену терминала, проехал ...

Подробности масштабного пожара в Донецке: видео, фото

20.10.2017
Как ранее сообщал «РЕАЛ», вчера ...

В Грузии из выброшенных на свалку яиц вылупились тысячи цыплят. Видео

11.06.2018
Грузинский город Марнеули атаковали едва ...