ХАМАС готував другий масований напад на Ізраїль, − WP

Бойовики ХАМАС готувалися після успіху першої атаки просунутися протягом другої атаки вглиб країни до великих міст. Про це повідомляє видання The Washington Post з посиланням на колишніх та діючих співробітників розвідки та служб безпеки із чотирьох країн Заходу та Близького Сходу.

Штурмові групи ХАМАС під час атаки 7 жовтня проникли вглиб ізраїльської території до міста Офакім, розташованого посередині між сектором Газа та Західним берегом річки Йордан (приблизно за 25 кілометрів від кордону сектора).

Джерела стверджують, що в одного із загонів бойовиків знайшли розвіддані та карти, які вказують на те, що терористи готувалися наступати аж до кордону із Західним берегом. 

У ХАМАС покладали надії, що дії бойовиків, які влаштували масове вбивство та захоплення заручників, викличуть потужну відповідь з боку Ізраїлю, у тому числі наземну операцію в секторі Газа, а також спровокують насильство на Західному березі річки Йордан та призведуть до більш масштабного конфлікту у всьому регіоні.

Лідери ХАМАС не сподівалися масштабності власної атаки і що майже всі штурмові групи досягнуть своїх цілей. Бойовики вбили близько 1200 осіб та взяли в заручники близько 240 осіб.

Під час контратаки ізраїльські військові вбили близько півтори тисячі бойовиків. Проте, багато бойовиків ХАМАС, які беруть участь у нападі, змогли повернутися в сектор Гази на автомобілях, мотоциклах та викрадених гольф-карах.

Ізраїльські військові збережуть контроль над Сектором Гази після завершення військової операції в анклаві, але мови про те, щоб там розмістили міжнародні сили, немає. Про це, нагадаємо, 10 листопада заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, повідомляло видання The Times of Israel.

«Сили ЦАХАЛу залишаться контролювати смугу, ми не віддамо її міжнародним силам», — заявив він на зустрічі з мерами прикордонних міст Гази.

Мери сказали Нетаньяху, що хочуть отримати іншу реальність у сфері безпеки після закінчення війни, і закликали його не погоджуватися на припинення вогню доти, доки не буде вбито останнього терориста в Газі.

Нетаньяху пообіцяв мерам, що уряд надасть прикордонним містам Гази економічну допомогу, щоб компенсувати збитки, завдані під час нападу 7 жовтня.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили бронетехнику террористов: новое видео

10.02.2019 - 11:35
Ранее «РЕАЛ» уже сообщал, что пресс-центр Объединенных сил заявил об уничтожении Вооруженными силами Украины боевой бронированной машины противника. И вот в 10:29 офицер ВСУ Анатолий Штефан Штирлиц разместил видео, снятое ...

США терзает мощный ураган

03.09.2016
Ураганы ежегодно терзают прибрежные штаты ...