Групу Raiffeisen Bank внесли до списку спонсорів війни

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи на території країни-агресора Росії та за офіційне визнання терористичних квазіутворень «ДНР» і «ЛНР».

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Raiffeisen заплатив до російського бюджету у 2022 році в 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік – 559 млн євро. Ця сума дорівнює вартості близько 95 ракет Калібр, якими держава-терорист регулярно обстрілює Україну.

Нацбанк України звернув увагу на відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку.

Raiffeisen не тільки офіційно визнає «ДНР» і «ЛНР» через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити), винагороджуючи російських військових за їхні військові злочини.

Банк також підіграє пропаганді Кремля, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

У НАЗК наголосили, що таким чином усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank у Росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму.

Нагадаємо, тиждень тому стало відомо, що група Raiffeisen Bank International (RBI) планує разом із Сбербанком операцію з обміну активів у Росії та Австрії. Про це пише Falter.

Згідно з документами із засідання правління RBI, отриманими Falter, Raiffeisen Bank International працює над проектом під назвою Roter Vogel, що передбачає заволодіння залишками активів Sberbank Europe.

«По суті, це прихований бартер, який розробили менеджери Raiffeisen на чолі з генеральним директором Йоганном Штроблем: державний російський Сбербанк отримує активи Raiffeisen у Росії, а RBI отримує активи Сбербанку у Відні», – пише видання.

У документі йдеться, що Сбербанк Росії отримає вимогу про виплату дивідендів і/або субординованих кредитів від RBI або, як альтернатива, від Райффайзен Банку Білорусь.

Зокрема, мова про прибуток Райффайзен Банку Россия у 2022 році у розмірі €2 млрд. Як альтернативу весь Пріорбанк, білоруська дочка Райффайзена, може бути переданий Сбербанку.

«Це ціна покупки, яку RBI готовий заплатити за залишки активів Sberbank Europe», – підсумовує Falter.

Згадаємо також, що Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) міністерства фінансів США перевіряє банківську групу Raiffeisen Bank International (RBI) щодо бізнесу, пов’язаного з Росією, повідомляла 18 лютого агенція Reuters.

OFAC звернулося до австрійської фінансової групи з проханням надати деталі діяльності в Росії, Україні та Сирії, включно з транзакціями та діяльністю певних клієнтів.

Американське відомство попросило відповісти до лютого, проте юристи Raiffeisen Bank International домовилися про продовження цих строків, зобов’язавшись відповісти на запит у трьох частинах – на початку квітня, у травні та червні.

Дотепер Raiffeisen не перебуває під санкціями жодної із країн Заходу, але запит від OFAC викликає занепокоєння європейських фінансових регуляторів, відповідальних за нагляд за банком, оскільки це може зрештою призвести до санкцій.

Raiffeisen Bank International є одним із двох іноземних банків у Росії, які в списку російського Центробанку названі «системно важливими кредитними установами».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Новозеландцы смогут заправлять автомобили пивом

21.08.2015 - 14:37
Теперь новозеландцы могут заправлять свои автомобили тем же топливом, на котором работают сами — пивом. Brewtroleum это новое биотопливо, которое смешивает побочные продукты производства пива с обычным бензином для обеспечения топливом машин ...