Греція може надати Україні 32 літаки F-16

Україна може отримати до 32 винищувачів F-16 від Греції. Про це напередодні повідомило місцеве видання News Break.

ЗМІ вказує, що літаки можуть бути передані у межах переозброєння грецької армії. Загалом Греція планує продати 108 винищувачів різного типу, що підлягають виведенню з експлуатації – 32 одиниці F-16C/-D Block 30, 24 одиниці Mirage 2000 і 33 одиниці F-4E.

При цьому наголошується, що вартість 108 винищувачів може становити приблизно від 2 млрд до 2,5 млрд євро.

«Зовсім інший випадок – 32 F-16C/D Block 30, передача яких Україні вважається майже неминучою. Нагадаємо, за час служби винищувачі цього типу зазнали двох конструктивних модернізацій і на сьогоднішній день в середньому витратили близько 60% свого конструктивного ресурсу», – йдеться в статті.

На думку журналістів, не можна оцінити, куди підуть 24 Mirage 2000-5 Mk.2, з яких 14 — нового будівництва, а решта – модернізація старих Mirage 2000EGM/-BGM.

«Логічними варіантами є передача Україні або продаж Індії, зрозуміло, зі схвалення Франції», – пише видання.

Раніше повідомлялося, що Греція планує провести модернізацію своїх Збройних сил. До 2030 року країна планує мати 200 сучасних літаків 4,5 і 5 поколінь, зокрема і F-35.

Нідерланди збираються передати Україні 24 винищувачі F-16. Про це сказала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв’ю Укрінформу, оприлюдненому у суботу, 6 квітня.

«Загалом ми збираємося передати 24 винищувачі F-16. Вони будуть передані Україні, як тільки все буде готово. Цей момент залежить від підготовки українських пілотів і технічного персоналу, а також, звісно, від інфраструктури», – заявила Оллонгрен.

За її словами, передача літаків – це спільні зусилля з Україною, а також із Данією, США та іншими країнами.

«Це важко, це складно, але це станеться. Наша коаліція сподівається, що вже цього літа ми зможемо почати поставки винищувачів F-16, спочатку данських, а потім і нідерландських», – додала міністр.

Трохи суперечливі заяви, бо спочатку йдеться про 24 літаки від Нідерландів, а згодом про про те, що таку кількість передадуть разом з данцями… Тобто за граматикою можна трактувати двояко.

Нагадаємо також, що в серпні минулого року президент Зеленський у Нідерландах зустрічався з прем’єром Марком Рютте і заявляв, що останній пообіцяв для України 42 літаки. А вже у лютому цього року Рютте заявляв, що точно буде 24 літаки, можливо більше…

Відразу чотири групи українських пілотів продовжують навчання в країнах-союзниках для керування винищувачами F-16. Про це 3 квітня повідомив спікер Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

«Зараз дві передові групи перебувають у Данії та США. Вони вже безпосередньо відточують навички на літаках F-16», – заявив він. За словами Євлаша ще одна група українців продовжує своє навчання і перемістилася з Великої Британії до Франції, де вони освоюють легкомоторні літаки.

Євлаш нагадав, що окрім пілотів, триває підготовка технічного персоналу, щоб надалі ці фахівці вже навчали своїх колег в Україні.

Тобто реально близькі до завершення навчання лише дві групи пілотів, а ще дві лише на начальному шляху… Кількість груп невідома, але з попередніх офіційних повідомлень випливає, що вони не великі…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как покрасить кожаную сумку

01.11.2015 - 15:40
Видео-урок о том, как покрасить кожаную сумку. ...

Саакашвили силой захватил комитет Верховной Рады: видео

06.12.2017
Юрий Луценко рассказал с трибуны ...