Головний суперник Ердогана звинуватив РФ у втручанні у вибори президента
Кандидат на посаду президента Туреччини Кемаль Киличдароглу звинувачує Росію у втручанні у президиентські вибори.
Відповідну заяву турецькою і російською мовами він опублікував у Twitter.
Киличдароглу зазначив, що росіяни стоять за «монтажами, змовами, діпфейками і записами», які вчора були викриті в Туреччині.
«Якщо ви хочете продовження нашої дружби після 15 травня, тримайте руки подалі від турецької держави. Ми, як і раніше, виступаємо за співпрацю і дружбу», – написав він.
Згідно з опитуванням, Ердогана підтримують 43,7%, а Киличдароглу – 49,3%. Така ситуація означає, що переможця визначить другий тур, який має відбутися 28 травня.
Дорогие русские друзья,
Вы стоите за монтажами, заговорами, контентом Deep Fake и записями, которые вчера были разоблачены в этой стране. Если вы хотите продолжения нашей дружбы после 15 мая, держите руки подальше от турецкого государства. Мы по-прежнему выступаем за…— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) May 11, 2023
Чого очікувати Україні, якщо переможе Кемаль Киличдароглу?
На думку Ілії Куси, аналітика Українського інституту майбутнього, головний опонент Ердогана добре розуміє, що нинішній статус-кво Туреччини в питанні війни в Україні відповідає її обʼєктивним інтересам. Якщо, наприклад, Анкара приєднається до санкцій проти Росії, то втратить статус посередника.
«Киличдароглу цілком прагматично дивиться на роль Туреччини і вже заявляв кільком виданням, що не має наміру розвертати позицію щодо Росії та України», — підкреслює експерт.
Якщо опозиція прийде до влади, вона навряд чи кардинально змінить політику щодо російсько-української війни, адже в Туреччині існує консенсус щодо необхідності бути в ній посередником, погоджується Байрам Балсі, директор Французького інституту анатолійських досліджень у Стамбулі, науковий співробітник центру міжнародних досліджень в паризькому університеті Sciences Po.
«Однак по відношенню до Заходу опозиція при владі буде менш агресивною і більш проєвропейською, — додає він. — В той же час вона чекатиме певних змін у ставленні Європи до Туреччини — наприклад, свободи подорожей, нового візового режиму тощо».
На думку Куси, Туреччина без Ердогана менше використовуватиме антизахідну, антиамериканську риторику.
Анкара не перешкоджатиме вступу Швеції в НАТО, це вже пообіцяв Кемаль Киличдароглу.

Подпишитесь на новости