Головний суперник Ердогана звинуватив РФ у втручанні у вибори президента

Кандидат на посаду президента Туреччини Кемаль Киличдароглу звинувачує Росію у втручанні у президиентські вибори.

Відповідну заяву турецькою і російською мовами він опублікував у Twitter.

Киличдароглу зазначив, що росіяни стоять за «монтажами, змовами, діпфейками і записами», які вчора були викриті в Туреччині.

«Якщо ви хочете продовження нашої дружби після 15 травня, тримайте руки подалі від турецької держави. Ми, як і раніше, виступаємо за співпрацю і дружбу», – написав він.

Згідно з опитуванням, Ердогана підтримують 43,7%, а Киличдароглу – 49,3%. Така ситуація означає, що переможця визначить другий тур, який має відбутися 28 травня.

Чого очікувати Україні, якщо переможе Кемаль Киличдароглу?

На думку Ілії Куси, аналітика Українського інституту майбутнього, головний опонент Ердогана добре розуміє, що нинішній статус-кво Туреччини в питанні війни в Україні відповідає її обʼєктивним інтересам. Якщо, наприклад, Анкара приєднається до санкцій проти Росії, то втратить статус посередника.

«Киличдароглу цілком прагматично дивиться на роль Туреччини і вже заявляв кільком виданням, що не має наміру розвертати позицію щодо Росії та України», — підкреслює експерт.

Якщо опозиція прийде до влади, вона навряд чи кардинально змінить політику щодо російсько-української війни, адже в Туреччині існує консенсус щодо необхідності бути в ній посередником, погоджується Байрам Балсі, директор Французького інституту анатолійських досліджень у Стамбулі, науковий співробітник центру міжнародних досліджень в паризькому університеті Sciences Po.

«Однак по відношенню до Заходу опозиція при владі буде менш агресивною і більш проєвропейською, — додає він. — В той же час вона чекатиме певних змін у ставленні Європи до Туреччини — наприклад, свободи подорожей, нового візового режиму тощо».

На думку Куси, Туреччина без Ердогана менше використовуватиме антизахідну, антиамериканську риторику.

Анкара не перешкоджатиме вступу Швеції в НАТО, це вже пообіцяв Кемаль Киличдароглу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Настя Каменских сняла на видео зажигательный танец в бикини

29.10.2017 - 12:25
Не успели поклонники таланта Насти Каменских насладиться обсуждением новости о «паузе» в деятельности ее дуэта с Потапом, как поп-дива преподнесла новый повод для дискуссии. Артистка разместила в соцсети зажигательный танец ...

Почему суды Украины отказываются признавать факт агрессии России

07.09.2016
Апелляционный суд Киева отказал правозащитнику ...