Голова НБУ розповів про плани ввести ліміт на карткові перекази

Національний банк України запровадить обмеження для переказу з картки на картку. Питання обговорюється з волонтерами. Про це сказав голова НБУ Андрій Пишний під час засідання фінансового комітету Верховної Ради, повідомляє РБК-Україна у четвер, 4 липня.

«Зараз у нас триває фаза обговорення цього питання з волонтерами. Ми хочемо, щоби політика, яку НБУ реалізовує в цьому непростому з точки зору суспільного сприйняття питанні, була максимально зрозумілою і сприймалась тими, хто сьогодні відчуває певну тривогу щодо цього рішення», – сказав Пишний.

За його словами, представники НБУ «зараз на другій ітерації обговорення з волонтерським середовищем, збираємо їхні позиції, аналізуємо».

«Але ми стійкі в своєму намірі знайти рішення цієї непростої, але небезпечної проблеми», – додав голова НБУ

У травні повідомлялося, що Нацбанк готує проєкт рішення щодо обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з картки на картку між фізичними особами.

Пізніше у НБУ розповіли, що обговорюється варіант лімітів – не більше 30 операцій і до 100 тисяч гривень на місяць в одному банку.

За словами голови НБУ, у разі потреби цей ліміт можна збільшити.

«Якщо є можливість обґрунтувати перед банком за рахунок того, що є відповідні доходи, ваш профіль, як клієнта банку, дає можливість і вимагає здійснювати більшу кількість переказів, банк в рамках вашої взаємодії може розглянути вашу заяву і підняти ці ліміти», — пояснив Пишний.

За його словами, будуть обмежуватися виключно вихідні операції, а «все що працюватиме на зарахування на картки обмеженню не підлягає». Крім того, жодні операції з застосуванням IBAN обмежуватися не будуть ні по кількості, ні по сумі.

Пишний пояснив запровадження лімітів небезпечним зростання використання карткових рахунків для проведення транзитних операцій з метою легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

«Ми побачили, що українці надають свої картки в оренду. Ви віддаєте свою картку в оренду злочинцям, наркодилерам, тим хто забезпечує роботу незаконних казино і за вашою карткою відбуваються розрахунки, а ви насправді не маєте до того жодного відношення», — додав глава Нацбанку.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

В крупном городе Египта прогремели два взрыва – количество жертв увеличивается: фото, видео

09.04.2017 - 13:05
В десятом по величине египетском городе Танта, расположенном в дельте Нила, утром 9 апреля произошло два взрыва. В результате первого погибли минимум 25 прихожан коптской церкви «Мар Гиргис», а от ...

В квартиру Саакашвили нагрянули силовики: видео

05.12.2017
Соратник Михаила Саакашвили Давид Сакварелидзе ...

Мировой рекорд скорости для тракторов

14.09.2015
Финский гонщик установил мировой рекорд ...