Глава ЄК назвала умови для справедливого миру
Пропозиції щодо початку переговорів для завершення війни Росії проти України мають враховувати необхідність повного виведення російських військ з її території, інакше станеться заморожування конфлікту.
Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на безпековому форумі GLOBSEC 2023, повідомляється на сайті ЄК у середу, 31 травня.
Вона абсолютно чітко і правдиво пояснила, що без звільнення Росією окупованих територій, мир неможливий за визначенням.
«Зараз точиться багато розмов навколо мирних планів та припинення вогню. Понад усе, у цьому має бути принцип: нічого про Україну без України. Разом з Україною ми хочемо справедливого миру, такого, що не буде винагородою для агресора, але відповідатиме принципам Хартії ООН та праву народу України бути господарями власного майбутнього», – заявила президент Єврокомісії.
За її словами, припинення вогню, що призведе до заморожування конфлікту, не принесе тривалого миру.
«При тому, що припинення вогню мало місце в 2014 році, ми знаємо, що трапилося з цією угодою минулого лютого, коли Росія вторглася. Припинення вогню буде нестабільним за своєю суттю та могло б дестабілізувати регіон вздовж лінії зіткнення. Ніхто не буде інвестувати або відбудовувати, і конфлікт може спалахнути знову у будь-який момент. Ні, справедливий мир має стати результатом виведення російських військ та їх обладнання з території України», – підкреслила Урсула фон дер Ляєн.
Глава Єврокомісії закликала «усіх, хто може» надати Україні артилерію і зброю великої дальності.
«Нагальна потреба – це військова допомога для підтримки зусиль українських Збройних сил. Ось чому ми запропонували закон про виробництво боєприпасів – ми називаємо його ASAP. Ми хочемо підштовхнути нашу оборонну промисловість до збільшення виробництва таких необхідних 155-міліметрових і 152-міліметрових артилерійських снарядів. А ті, хто може, мають надати артилерійські установки та системи озброєння великої дальності, які можуть допомогти Україні вирівняти на полі бою розрив у дальності до сил вторгнення», – сказала фон дер Ляєн.
Вона також наголосила, що підтримка необхідна і для бойової підготовки української армії.
«Держави-члени багато роблять, і ми, на європейському рівні, теж робимо свою частину. До кінця року ми підготуємо 30 тисяч військовослужбовців і жінок-військовослужбовиць», – додала глава Єврокомісії.
Наразі неможливі мирні переговори України та Росії. Нагадаємо, про це сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в інтерв’ю для El Pais, оприлюдненому 9 травня.
«На жаль, я вважаю, що переговори про мир зараз неможливі», – сказав він.
За словами Гутерріша, причина в тому, що зараз «обидві сторони переконані, що можуть перемогти».
«Ми, наскільки це можливо, ведемо діалог з обома сторонами для розв’язання конкретних проблем. Найважливішою ініціативою став експорт зерна з України…. А зараз я не бачу можливості для негайного припинення вогню та мирних переговорів», – додав він.
Генсек також наголосив, що основною метою ООН є встановлення «справедливого миру у відповідності з міжнародним правом та Статутом ООН».
«Фраза Генсека ООН Антоніу Гутерреша, що «мир в Україні зараз неможливий», дещо вражає», – зазначив радник голови ОП Михайло Подоляк у Twitter 9 травня.
За словами Подоляка, мир в Україні цілком можливий, якщо агресору нагадають нарешті відповідні статті статуту ООН та «ввічливо» попросять залишити чужу територію. Також Росію потрібно перестати вважати частиною ООН і Радбезу ООН. А на додачу Кремль повенен вивести свої війська з України.
«Не треба плодити сенси й виправдовувати штучне безсилля, коли все очевидно», – додав Михайло Подоляк.

Подпишитесь на новости