Генсеком НАТО може стати українка за походженням Христя Фріланд

Країни НАТО активно обговорюють кандидатуру наступника генсека Альянсу Єнса Столтенберга. У США основним кандидатом вважають віце-прем’єра та голову Мінфіну Канади Христю Фріланд, яка має українське коріння, повідомили джерела The New York Times.

Повноваження Столтенберга закінчуються восени 2023 року. За даними газети, у Євросоюзі розглядають на посаду кандидата – жінку з країн-членів спілки. Серед них – прем’єр Естонії Кая Каллас, президент Словаччини Зузана Чапутова та екс-президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович. Від Великої Британії на цю посаду може претендувати міністр оборони Бен Воллес, який відмовлявся брати участь у виборах прем’єра.

Але, як зазначають співрозмовники газети, переговори тільки розпочинаються і на цьому етапі перших кандидатів найчастіше відсівають у рамках обговорення з членами Альянсу. США зазвичай не виставляють свою кандидатуру, оскільки американський генерал керує військами Альянсу у Європі.

Серед переваг Фріланд називають володіння декількома мовами (англійською, французькою, італійською, українською та російською), здібності при веденні прес-конференцій, а також те, що вона очолювала «складні відомства». Вона може стати першою жінкою та першим громадянином Канади на посаді генсека НАТО.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Христя Фріланд обійняла посаду віце-прем’єр-міністра Канади. До цього вона обіймала посаду міністра закордонних справ.

Мать политика Галина Хомяк, украинка по происхождению (ее отец украинец), родилась в Германии в лагере для беженцев после Второй мировой войны. Сама Фриланд уже родилась в Канаде. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Видео с опускающейся огромной Луной стало хитом Сети

12.06.2018 - 15:02
Чудеса творит современная техника видеозаписи если она в руках профессионала. Такого, например, как испанец Даниэль Лопес. Он снял ролик, на котором Луна проходит возле Земли так, как-будто она размером с ...

Надежда Савченко в грубой форме оскорбила атошников: видео

28.06.2017
Нардеп Надежда Савченко прокомментировала то, ...

Интернет взорвало видео эволюции купальников на симпатичной обнаженной девушке

26.07.2016
Шикарный трехминутный ролик от портала Mode продемонстрировал, как за ...

Высший пилотаж на американском военно-транспортном вертолёте Boeing CH-47 Chinook

05.12.2015
В предлагаемом видео «Чинук», принадлежащий ...