Генерал Ходжес спрогнозував терміни визволення Криму

Колишній командувач військ США в Європі генерал Бен Ходжес вважає, що маючи ракети далекого радіусу дії, Україна може звільнити Крим до кінця літа, а Донбас — наступного року або навіть раніше. Про це Ходжес сказав у коментарі Укрінформу.

«Ми збираємося зробити все можливе, щоб Україна перемогла цього року», — зазначив Ходжес.

При цьому він наголосив, що звільнення Криму в такі терміни можливе за умови, що партнери нададуть необхідну зброю, насамперед високоточну зброю великого радіусу дії.

«ЗСУ повинні мати можливість стріляти на 150-300 кілометрів, і щоб ракета впала рівно в ціль, тоді російський чорноморський флот просто змушений буде залишити півострів», — сказав генерал.

Також Ходжес назвав Крим «вирішальним місцем», тоді як Донбас — просто «важливим». Він наголосив, що Україна не буде в безпеці і не зможе використовувати порт Маріуполя, доки Росія утримує півострів. І навіть в Одесі стоять 140 суден, які чекають на можливість вийти з порту, але не можуть.

«Ми маємо допомогти Україні повернути Крим. Цього року. Ми хочемо, щоб це сталося, і маємо дати все необхідне», — заявив Ходжес.

На його переконання, правила гри на війні змінить не якась специфічна зброя, танки чи літаки, а ухвалення партнерами рішення, що Україна має перемогти. Щодо танків, він зазначив, що Україна має в своєму розпорядженні як власні, які захопила у російської армії, так і західні. Весь цей танковий арсенал ЗСУ використовує дуже добре, що допоможе деокупувати Крим.

Ходжес послідовний. Він і раніше запевняв, що якщо Україна отримає від США ракети ATACMS, це дозволить вражати цілі в Криму та інші ключові позиції російської армії. Його заяву 29 грудня наводило авторитетне американське видання Politico.

ATACMS (Army Tactical Missile System) — оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК), призначений для поразки точкових цілей: командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади, що у глибині оборони противника. Запуск ракет здійснюється модернізованою пусковою установкою РСЗВ M270 та M142 HIMARS.

ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах та у будь-який час доби. ОТРК має ракету MGM-140B. Вона є оперативно тактичною ракетою зі збільшеною до 300 км дальністю польоту.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В суде по делу Януковича между полицией и адвокатами произошла драка: видео

16.08.2018 - 12:43
Пока беглый президент Виктор Янукович лишь дистанционно имеет возможность наблюдать за судебными заседаниями по «своему» делу, его адвокаты решили организовать «бучу». Частные защитники попробовали сегодня не пустить государственного адвоката, заблокировав ...

«Лестница в небо», — невероятный фейерверк, поражающий воображение

21.12.2015
Китайский мастер-пиротехник, живущий сейчас в ...

Как выкрутить шуруп со слизанным шлицем

08.12.2015
Каждый в жизни сталкивался с ...