Фінляндія офіційно стала членом НАТО

Фінляндія офіційно вступила до НАТО і стала 31 його членом. Про це сьогодні сказав державний секретар США Ентоні Блінкен під час церемонії, на якій глава МЗС країни Пекка Хаавісто вручив йому останні необхідні документи.

«Тепер ми можемо оголосити, що Фінляндія стала 31-м членом НАТО», – зазначив Блінкен.

Глава Держдепу США наголосив, що всі необхідні формальності виконані, і тепер Фінляндія є повноправним членом Альянсу.

У 1949 році Альянс створили 12 країн-засновниць, а саме: Бельгія, Канада, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Велика Британія і Сполучені Штати Америки.

У подальшому членами НАТО стали Греція і Туреччина (рік вступу 1952), Німеччина (1955), Іспанія (1982), Чехія , Угорщина і Польща (1999), Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина і Словенія (2004), Албанія і Хорватія (2009), Чорногорія (2017) та Північна Македонія (2020).

  • Підстави для процесу розширення Альянсу закріплено у Статті 10 Північноатлантичного договору.
  • У статті 10 йдеться, що до НАТО може вступити будь-яка «європейська держава, яка в змозі просувати принципи цього Договору і здійснювати внесок у підтримання безпеки у Північноатлантичному регіоні».
  • Будь-яке рішення стосовно запрошення нових членів затверджується Північноатлантичною радою – найвищим політичним органом, що ухвалює рішення в НАТО на основі консенсусу між усіма державами – членами.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Нардепа Юрия Березу избили на футбольном матче: видео

11.10.2017 - 22:03
В Днепре состоялся матч между двумя местными командами ФК «Днепр» и СК «Днепр-1». Во время матча была драка. Фанаты ФК напали на болельщиков СК. Досталось и президенту СК «Днепр-1» нардепу ...

Появилось видео, как Ляшко катается на велосипеде по ресторану

04.12.2017
В минувшее воскресенье лидер Радикальной ...

Парасюк и Гелетей подрались возле Рады: видео

17.10.2017
Депутат Владимир Парасюк вновь «отметился» ...