Фіцо розповів про своє рішення щодо €50 млрд для України

Після серії скандальних заяв голови уряду Словаччини Роберта Фіцо щодо України він помітно виправився. Вчора була зустріч на Закарпатті з прем’єр-міністром Шмигалем, після якої в Києві заявили про певні позитивні домовленості. В тому числі і про підтримку фінансування з боку ЄС.

Сьогодні вже сам Фіцо підтвердив, що Словаччина не чинитиме жодних перешкод в схваленні 50 млрд євро з боку Європейського союзу Україні. Про це він сказав під час пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

«Я розумію, що деякі наші заяви можуть викликати суперечки. Але нас просять затвердити 50 мільярдів євро для України на наступні чотири роки. Словаччина погоджується і буде погоджуватися. Ми не будемо чинити жодних перешкод», — сказав він.

Фіцо також нагадав про те, що Словаччина не виступала проти запрошення України приєднатись до ЄС попри те, що підготовка країни, на його думку, «дуже низька».

«Гаразд, ми також сказали «так» на це і припускаємо, що тепер будуть переговори про вступ, які можуть зайняти більше часу, але які повинні бути виконані. Я перепрошую, але я публічно представлю свою позицію так, як я її бачу», — додав  словацький прем’єр.

На думку Фіцо, війну в Україні не можна завершити військовим шляхом. Тому він підтримує всі мирні ініціативи, які існують, оскільки Україна налаштована перемогти лише війною.

«Отже, одна річ — це конкретна підтримка України. Без «реверсу» газу, що ми робили кілька років тому — тоді ми допомагали Україні саме таким чином. Сьогодні ми також допомагаємо гуманітарною допомогою. Гадаю, я все ще можу назвати речі своїми словами, чи не так?», — додав прем’єр Словаччини.

Зазначимо, що є позитивні новини й з Будапешта. Як пише агентство Bloomberg, Угорщина відмовиться від своїх заперечень проти створення фонду військової допомоги Україні з річним бюджетом у розмірі 5 мільярдів євро.

Це сталося на тлі тиску на Орбана щодо гальмування Угорщиною рішення щодо прийняття в НАТО Швеції.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Вблизи Солнечной системы нашли суперземлю: видео

20.11.2016 - 12:04
В относительно небольшом удалении от Солнечной системы ученые рассмотрели планету класса суперземля. По подсчетам специалистов она в 5,4 раза тяжелее Земли, а ее орбитальный период составляет 8,7 суток. В СМИ ...

Телеканал Конгресса США стал жертвой Раши Тудей: видео

13.01.2017
Дональда Трампа долго убеждали в ...