«Евакуація» з Енергодару: в місті закінчилось пальне, не працюють банкомати

Нещодавнім оголошенням про «евакуацію» населення російські загарбники спровокували у тимчасово окупованому Енергодарі панічні настрої у людей, які отримали російські паспорти. Про це повідомив міський голова Дмитро Орлов у Telegram в неділю, 7 травня.

“Перша хвиля «евакуації» почалась вчора зранку, але назвати її масовою зараз не можна. Частину людей, бажаючих виїхати, завантажили в автобуси. Частина виїхала на власному автотранспорті. Відповідно пальне на заправках скінчилось ще вчора”, — написав він.

Орлов зазначив, що у місті не працюють банкомати, або працюють з великими обмеженнями. Також частково зник інтернет, є значне підвищення цін на продукти та медикаменти.

«І це все відбувається під девізом «паники нет» і «власть в городе продолжает работать». Щодо «роботи» як такої. Першими закрили паспортні столи та низку управлінь так званої «адміністрації». Вивезли документи та обладнання. В тому числі прихопили обладнання, яке належало нашому ЦНАП і було захоплено рашистами», — зазначив він.

Також вчора вночі й зранку російські окупанти почали виносити медичне устаткування з лікарні, яке спочатку відсортували, а потім завантажили по машинам. Водночас надійшла інформація про зупинення роботи низки відділень в стаціонарі, які припинили надання медичної допомоги.

«На фоні цього пацієнтам стаціонарів пропонують евакуюватися. В першу хвилю також потрапили категорії цивільного населення, які були анонсовані самими окупантами. Але погоджуються виїхати не усі. На даний час інформації про те, що евакуація відбувається примусово, немає», — підсумував міський голова Енергодара.

Що було раніше

Останні декілька днів відбуваються процеси, які дарують українцям надію на зсуви у війні. Мова про евакуацію чи втечу російсько-фашистських загарбників з частини окупованих ними територій.

І схоже, що це не вдавання бажаного за дійсне — окупанти й справді тікають і вивозять своїх прихильників, а також награбоване. 

Так, гауляйтер захопленої частини Запорізької області Євген Балицький оголосив евакуацію з 18 населених пунктів. Також є свідчення людей про виїзд окупантів з деяких міст на Донбасі і правобережної Херсонщини.

Мер Мелітополя Іван Федоров заявляє, що російська «евакуація» з окупованої частини Запорізької області відбувається надто швидко, і на КПП Чонгар по дорозі від Мелітополя до Криму утворилися величезні черги. Про це він розповів в ефірі телемарафону і написав  в Telegram.

«Та часткова евакуація, яку вони оголосили, йде надто швидко, і є версія, що вони можуть готуватися до провокацій і робити це саме серед цивільних», — каже Федоров.

На прикладі Токмака він розповів, що з п’ятниці раз на 20-30 хвилин звідти від’їжджають автобуси або колони автобусів, у яких цивільних людей «лише третина, а інші – перевдягнені військові». За словами мера, здебільшого ці автобуси йдуть до Бердянська, там цивільних залишають, а військових продовжують везти до Маріуполя. Також у Токмаку шалені черги за хлібом, бензин закінчився на більшості заправних станцій.

Федоров також заявив, що «евакуація» відбувається не тільки в тих 16 населених пунктах, які ворог оголосив публічно.

«На прикладі мого рідного Мелітополя ми можемо побачити наступну картину: з учорашнього дня на території 1 гімназії й на центральній площі Перемоги стоять автобуси, які забирають здебільшого колаборантів та тих скажених, хто погодився з ворогом кудись там поїхати. Також сьогодні ворог виїхав з деяких адміністративних будівель. Наприклад, Богдана Хмельницького, 70, де було розташовано їхнє пропагандистське Z-TV, виконавчий комітет Мелітопольської міської ради на Грушевського, 5, та інші адміністративні будівлі ворог покидає і палить там всі документи», — розповів мер.

Разом з тим, у Telegram він опублікував фото черг на КПП Чонгар по дорозі від окупованого Мелітополя до Криму.

«Окупанти догралися в «евакуацію»: спровокували шалену паніку і не менш шалені черги… Військові та власники спецперепусток – поза чергою. Вантажівки з награбованим – в окремій черзі. А тисячам легкових авто – мінімум 5 годин очікування», – написав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Исследователи запечатлели жизнь девочки до рождения: уникальные фото и видео

26.08.2018 - 21:02
Как зарождается и развивается жизнь в утробе матери? Благодаря этой подборке уникальных фото можно пронаблюдать за чудом развития человеческого существа от самого зачатия и до родов. Многие спорят о том, ...