Естонія передає Україні усі свої гаубиці 155 мм

Зрозуміло, що перемога України у війні з Росією врятує всю Європу. Більше того, в такому випадку країни ЄС зможуть відновити свій військовий потенціал. А тому немає сенсу не давати Україні зброю, котра може нам допомогти і буде марною, якщо РФ атакує іншу країну.

Ці елементарні речі розуміють в уряді Естонії. Там у рамках анонсованого минулого тижня рекордного пакету військової допомоги для України вирішили передати нам усі наявні гаубиці калібру 155 мм.

«Ми віддаємо всі наші 155 мм гаубиці Україні. І хочемо в такий спосіб створити прецедент, щоб в інших країн не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння для перемоги у війні», — заявив посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

Посол також оголосив перелік озброєння, який сходиться з інформацією, раніше опублікованою в естонських ЗМІ: це «десятки» гаубиць калібру 155 мм FH-70 та 122-мм D-30; тисячі артилерійських снарядів калібру 155 мм; сотні протитанкових гранатометів М2 «Карл-Густаф» із боєприпасами; засоби підтримки артилерійських підрозділів. 

Москву, звісно, це дуже дратує. Як і вся політика Естонії, яка не сприймає російську агресію і намагається максимально дистанцююватися від РФ. Сьогодні в МЗС Росії  у відповідь на це вирішили знизити рівень дипломатичних відносин з Естонією і вислати її посла Маргуса Лайдре. Тепер в країнах будуть не посли, а тимчасово повіренні у справах.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Как террористы обстреливают позиции ВСУ из Града: видео

24.05.2017 - 21:03
Пресс-центр штаба АТО разместил у себя в Фейсбук видео, в котором показаны последствия обстрелов террористами украинских позиций из реактивных установок Град-П (бьет одиночными). Боец в кадре рассказывает, что в последние ...