Експосадовець Міноборони розтратив 1 мільярд на харчах для ЗСУ

Служба безпеки України спільно з Міністерством оборони викрила масштабне розкрадання понад 1 мільярда гривень, які мали бути спрямовані на закупівлю харчів для Збройних сил у 2022 році.

За даними слідства, до оборудки причетний колишній керівник одного з департаментів Міноборони. Видання Українська правда уточнює, що  йдеться про Богдана Хмельницького, якому це вже п’ята підозра.

Як повідомляє СБУ, весною 2022 року він уклав контракт із приватною компанією на постачання продуктів, у якому вартість товарів була завищена на 41%, а витрати на логістику — на 221%.

Посадовець не перевірив реальність заявлених цін і не погоджував угоду з відповідальними підрозділами міністерства. Це спричинило державі збитки в особливо великих обсягах. Йому загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Раніше, у січні 2023 року, журналісти ZN.ua оприлюднили розслідування про закупівлі Міноборони за завищеними цінами. Особливої уваги зазнали «яйця по 17 гривень», які виявилися однією з найгучніших деталей скандалу. Після цього у відставку подав заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, а Хмельницький був звільнений з посади.



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Автомобильные стеклоочистители научили прогнозировать брызги: видео

26.02.2017 - 15:03
Каждому водителю знакома ситуация, когда всплеск из-под колес встречного автомобиля внезапно покрывает лобовое стекло мутной водой и автомобиль на некоторое время становится «слепым». Новая технология шведской компании Semcon прогнозирует попадание ...