До Землі на величезній швидкості летить астероїд-гігант

До Землі летить величезний космічний камінь. За оцінкою вчених, він наблизиться до нашої планети на надблизьку відстань вже за тиждень. Тіло називають Різдвяний астероїд. Про це пише Daily Mail.

У Європейському космічному агентстві ЕКА заявили, що розмір астероїда становить 140 метрів і, згідно з класифікацією NASA, він вважається потенційно небезпечним для нашої планети. Однак, розрахунки свідчать, що він пролетить мимо.

«Дані про його траєкторію руху показують, що він летить з величезною швидкістю у 21 тисяч км/год і вже цього четверга наблизиться до Землі на відстань у 680 тисяч км. За космічними мірками, це дуже близько, хоча це майже вдвічі перевищує відстань від нашої планети до Місяця. Якщо астероїд такого розміру перебуває на відстані ближче, ніж 7,5 млн км від Землі, то він вже вважається потенційно небезпечним», – сказано у повідомленні.

Водночас у NASA заявили, що у середу, 14 грудня, до Землі наблизяться ще два астероїди. Вони менші за розміром і теж не загрожують нам.

Раніше міжнародна група вчених виявила великий космічний об’єкт типу Аполлона, який довгий час переховувався у сонячному світлі. Про це місяць тому повідомило видання The Watchers.

Зазначалося, що цей об’єкт, який дістав назву 2022 AP7, має діаметр від 1,1 до 2,3 км, що робить його найбільшим потенційно небезпечним астероїдом, виявленим приблизно за вісім років.

2022 AP7 був вперше помічений в обсерваторії Серро-Тололо-DECam, Чилі, 13 січня 2022 року.

Мінімальна відстань перетину орбіти Землі для AP7 2022 становить 0,0475 астрономічної одиниці. Перигелій орбіти астероїда перебуває на відстані близько 0,83 астрономічної одиниці від Сонця.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.