Державі передана третина майна у Києво-Печерській лаврі

В користування національного заповідника Києво-Печерська лавра передана третина всього майна, яке перебувало в користуванні Української православної церкви Московського патріархату. Про це сьогодні повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у Facebook.

«Комісія міністерства культури та інформаційної політики в лаврі продовжує свою роботу. У підсумку проведеної роботи за квітень у користування держави було повернуто третину від всієї кількості майна, що перебувало в безоплатному користуванні УПЦ (МП)», – написав він.

Ткаченко зазначив, що тільки за останні два дні комісія передала в користування заповідника 16 корпусів-пам’яток і національного, і місцевого значення.

Загалом серед пам’яток, в яких було проведено огляд – келії Гостинного двору, Будинок господарський, Лікарня гостинного двору з церквою Богородиці Всіх скорботних радість, Келії гостинного двору, келії Гостинного двору, келії Гостинного, сторожка Гостинного двору, галерея на Ближніх печерах та дзвіниця на Ближніх печерах,  вхід до Галереї Ближніх печер, корпуси які є комплексом споруд галереї від Ближніх до Дальніх печер, підпірна стіна Дебоскета, ротонда підпірної стіни Дебоскета, лікарня з церквою, водонапірна вежа та інші.

«Продовжуємо працювати. Державне майно буде повернуто до свого законного власника», – додав Ткаченко.

Нагадаємо, 12 квітня комісія Мінкульту розпочала роботу на території Києво-Печерської лаври та зафіксувала перші порушення. Була подана заява про злочин за статею про незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини (ст. 298 ККУ).

Колишній намісник лаври митрополит Павло перебуває під домашнім арештом.

Нагадаємо, у Києво-Печерській лаврі невідомі зловмисники обікрали келію нового намісника архімандрита Авраамія (Лотиша). Про це він повідомив 7 квітня у коментарі Українській правді. 

Зокрема, зловмисники вкрали комп’ютер архімандрита та інші особисті речі. Двері у приміщення виламали, а все, що не вкрали, — просто розбили.

Аврамій є членом духовного собору Лаври. Фактично він перейшов зараз до ПЦУ з УПЦ (МП). В своєму зверненні до братії лаври він закликав їх залишитися і служити Богу в складі визнаної Вселенським патріархом і православними Церквами ПЦУ.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось новое видео взрыва и обрушения дома в Ижевске

09.11.2017 - 18:34
В российском городе Ижевск, знаменитый своим мотоциклами, взорвался и полностью обрушился девятиэтажный жилой дом. Под завалами оказались десятки людей, а в сети появилось видео момента самого взрыва. Известно, что погибли ...

Появилось видео сильного пожара топливных складов под Киевом

05.06.2017
В Броварах Киевской области вспыхнул ...

На Вінниччині змагались парашютисти

05.08.2016
Відкритий чемпіонат Вінницької  області з ...

Душ будущего обещает экономию до 80% воды

06.09.2015
На душ приходится большая часть потребления воды в нашем ...